Haşere ile Mücadele Eğitimi

Malatya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Haşere ile Mücadele Eğitimi” konulu seminer Belediye Konferans salonunda gerçekleştirildi.

Haşere ile Mücadele Eğitimi Malatya Yaşam-Sağlık

13 Nisan Çarşamba günü Belediye Konferans salonunda gerçekleştirilen “Haşere ile Mücadele Eğitimi” konulu seminere Belediye Başkan Yardımcısı Alican Bozkurt, Eğitim seminerini verecek veteriner hekimler Muhammed Küfrevi, Ahmet Kocadere, İnönü Üniversitesinden öğretim görevlileri, Tarım İl Müdürlüğü ve Sağlık İl Müdürlüğü’nden konuyla ilgili görevliler, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, bazı vakıf-dernek ve oda başkanları, bazı daire müdürleri, ilçe ve belde belediyeleri ilaçlama görevlileri, muhtarlar ile Temizlik İşleri Müdürlüğü personelleri katıldı.

Eğitim Seminerinin açış konuşmasını yapan Belediye Başkan Yardımcısı Alican Bozkurt, “Belediyemiz Temizlik işleri Müdürlüğü kontrolünde Halk sağlığı alanında Haşerelere Karşı İlaçlama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik çerçevesinde, haşerelere karşı ilaçlama çalışmalarımız periyodik olarak devam etmektedir” dedi.

Bozkurt: İlaçlama çalışmalarına alınan araçlarla hız ve kalite getirilmiştir

Başkan Yardımcısı Bozkurt, “Haşereyle etkin bir şekilde mücadele edebilmek amacıyla Belediye Başkanımız sayın Ahmet Çakır’ın talimatları doğrultusunda 5 adet ULV cihazı ve 5 adet pikap alınarak ilaçlama çalışmalarına hız ve kalite getirilmiştir. Haşere ile mücadele noktasında, sorunu baştan çözmek için ilaçlama çalışmalarına larva dönemi olan 1 Mart itibariyle başlanmış ve şu ana kadar 3. tur ilaçlama yapılmıştır” dedi.

Haşereyle mücadele çalışmaları sırasında öncelikli hedeflerinin; eğitim çalışmaları ile halkı bu konuda ayrıntılı bir şekilde bilinçlendirmek olduğunu belirten Bozkurt, düzenlenen seminerin bunun bir göstergesi olduğunu söyledi.

Bozkurt, “İlaçlama çalışmalarıyla bilim ve teknolojinin getirdiği yenilikleri kullanarak insan sağlığını ve ekolojik dengeyi bozmayacak evsaftaki ilaçları doğru yerde, doğru zamanda, doğru oranda ve periyodik zaman aralıklarında kullanarak haşerelerin kontrol altına alınmasını sağlamayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Belediye Başkan Yardımcısı Alican Bozkurt’un konuşmasının ardından “Haşere ile Mücadele Eğitimi” konulu seminere geçildi.

Veteriner Hekim Muhammed Küfrevi; Veteriner Hekim Ahmet Kocadere’nin yönlendirdiği slayt eşliğinde Sivrisinek, Karasinek ve Tatarcıkla mücadele konusunda bilgiler aktardı.

Küfrevi: Malatya Belediyesini kutluyorum

Veteriner Hekim Muhammed Küfrevi, Malatya Belediyesinin haşere ile mücadelede gerçekten de etkili bir mücadele sergilediğini ve Malatya’nın bu konuda şanslı olduğunu belirterek, Belediyeden bir şeyler beklerken insanların da üzerlerine düşen görevleri yapması gerektiğini ve böylece Belediyenin daha da iyi hizmet verebileceğini söyledi.

Sivrisineklerle mücadelenin Mart ayı itibariyle başladığını belirten Küfrevi, “Sivrisinek ile mücadelede en etkin yol larva döneminde yapılan çalışmalardır. Malatya’da gördüğümüz kadarıyla çalışmalar Mart ayı itibariyle başlamış. Malatya Belediyesi gerçekten büyük bir gayret içerisinde çalışmalarını sürdürmektedir.

İlaçlama yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlar var, bunların başında da yağmurlu havalarda ilaçlamanın yapılmaması gelmektedir. Malatya Belediyesinin tatarcık ile yaptığı mücadele Türkiye’de yapılan mücadelelerin en başarılısı diyebiliriz. Bu çalışmalarından dolayı da Malatya Belediyesini kutluyorum” şeklinde konuştu.

Muhtarlardan teşekkür

Eğitim Seminerine katılan muhtarlar da böyle bir etkinlik düzenleyerek kendilerinin bilgilenmelerini sağlayan Malatya Belediyesine ve emeği geçenlere teşekkür ettiler. Program sonunda Belediye Başkan Yardımcısı Alican Bozkurt tarafından Muhammed Küfrevi ile Ahmet Kocadere’ye Kayısı, Kayısı kristali ve Malatya Belediyesini tanıtıcı yayınlar hediye edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 2
Bugün : 216
Bu Ay : 5410
Toplam : 5410

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom