Haşere İle Mücadele Eğitim Semineri

Malatya'da, "Haşere ile Mücadele Eğitimi" konulu eğitim semineri düzenlendi.

Haşere İle Mücadele Eğitim Semineri Malatya Eğitim

Belediye Konferans Salonu'nda düzenlenen eğitim seminerine, Belediye Başkan Yardımcısı Alican Bozkurt, eğitim seminerini veren veteriner hekimler Muhammed Küfrevi, Ahmet Kocadere, İnönü Üniversitesi'nden öğretim görevlileri, Tarım İl Müdürlüğü ve Sağlık İl Müdürlüğü'nden konuyla ilgili görevliler, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, bazı vakıf-dernek ve oda başkanları, bazı daire müdürleri, ilçe ve belde belediyeleri ilaçlama görevlileri, muhtarlar ile Temizlik İşleri Müdürlüğü personelleri katıldı.

Eğitim Seminerinin açış konuşmasını yapan Belediye Başkan Yardımcısı Alican Bozkurt, "Haşere ile mücadele noktasında, sorunu baştan çözmek için ilaçlama çalışmalarına larva dönemi olan 1 mart itibariyle başlanmış ve şu ana kadar 3. tur ilaçlama yapılmıştır" dedi.

Haşereyle mücadele çalışmaları sırasında öncelikli hedeflerinin; eğitim çalışmaları ile halkı bu konuda ayrıntılı bir şekilde bilinçlendirmek olduğunu belirten Bozkurt, düzenlenen seminerin bunun bir göstergesi olduğunu söyledi.

Bozkurt, "İlaçlama çalışmalarıyla bilim ve teknolojinin getirdiği yenilikleri kullanarak insan sağlığını ve ekolojik dengeyi bozmayacak evsaftaki ilaçları doğru yerde, doğru zamanda, doğru oranda ve periyodik zaman aralıklarında kullanarak haşerelerin kontrol altına alınmasını sağlamayı hedefliyoruz" şeklinde konuştu.

Veteriner Hekim Muhammed Küfrevi, Veteriner Hekim Ahmet Kocadere'nin yönlendirdiği slayt eşliğinde sivrisinek, karasinek ve tatarcıkla mücadele konusunda bilgiler aktardı.
Sivrisineklerle mücadelenin mart ayı itibariyle başladığını belirten Küfrevi, "Sivrisinek ile mücadelede en etkin yol larva döneminde yapılan çalışmalardır. Malatya'da gördüğümüz kadarıyla çalışmalar mart ayı itibariyle başlamış. Malatya Belediyesi gerçekten büyük bir gayret içerisinde çalışmalarını sürdürmektedir.

İlaçlama yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlar var, bunların başında da yağmurlu havalarda ilaçlamanın yapılmaması gelmektedir. Malatya Belediyesinin tatarcık ile yaptığı mücadele Türkiye'de yapılan mücadelelerin en başarılısı diyebiliriz"ifadelerini kullandı.
Seminer sonunda, Belediye Başkan Yardımcısı Alican Bozkurt, Veteriner Hekim Muhammed Küfrevi'ye, kayısının kristal maketini hediye etti.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 295
Bu Ay : 1824
Toplam : 1824

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom