Malatya Belediyesi E-Belediye'ye Geçti

Türkiye'ye 1993 yılında giren internetin 18. yıl dönümünde Malatya Belediyesi, törenle e-belediye sistemine geçti.

Malatya Belediyesi E-Belediye'ye Geçti Malatya Haber

Malatya Kent Bilgi Sistemi (MAKBİS) kapsamında sürdürülen e-belediye uygulaması çalışmaları tamamlanarak, uygulamaya geçildi.

Malatya Belediyesi'nin e-belediye uygulamasına geçmesi dolayısıyla bugün Malatya Belediyesi'nde bir tören düzenlendi. Yenilenen Malatya Belediyesi'ne ait www.malatya.bel.tr resmi web sitesinin de tanıtıldığı törene Başkan Yardımcıları Ertan Mumcu, Fatih Güven ve bazı daire müdürleri ile vatandaşlar katıldı. Belediye Başkanı Ahmet Çakır, e-belediye uygulaması ve yenilenen web sitesi hakkında sinevizyon eşliğinde bilgiler verdi.

Türkiye'de internetin 18. yılının kutlandığı bu haftada Malatya Belediyesi olarak e-belediye uygulamasına geçtiklerini ve ayrıca web sitesini yenilediklerini kaydeden Başkan Çakır, e-belediye uygulaması ile ilgili bilgiler verdi.

Başkan Çakır, e-belediye uygulaması sayesinde bundan sonra vatandaşların, Nikah, Sicil Arama, Arsa Rayiç Değerleri, İnşaat Maliyet Bedelleri, Bina Aşınma Oranları, Çevre Temizlik Tarifeleri, Meclis Kararları, Encümen Kararları, Kültür Faaliyetleri, Çöp Toplama Saatleri, Evrak Takip Formu, İstek / Şikayet Bildirim Formu, Beyan Bilgileri, Ruhsat Sorgulama, Kira Sözleşme Sorgulama, Borç Bilgileri, Tahakkuk Bilgileri, Tahsilat Bilgileri, Online Tahsilat, Randevu Takip, Randevu Talep, Sicil Kodu ile Online Tahsilat, Su Borcu Ödeme işlemleri internet üzerinden yapabileceklerini söyledi, "Sistem uyarınca, sanal ödeme işlemi sırasında müşteriye bankası tarafından ödeme şifresi sorulmakta ve böylece kart sahibinin kimliği doğrulanmaktadır. Bu sayede yetkisiz kişilerce kredi kartlarının internet ortamında kullanılmasının önüne geçilmesi sağlanmaktadır" dedi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 310
Bu Ay : 4108
Toplam : 4108

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom