Orhan Hakalmaz 'dan Konser

Polis teşkilatının 166. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte Türk Halk Müziği sanatçısı Orhan Hakalmaz, Malatya Emniyet Müdürlüğü mensuplarına konser verdi.

Orhan Hakalmaz 'dan Konser Malatya Kültür-Sanat

Polis teşkilatının 166. kuruluş yıl dönümü Malatya'da düzenlenen birtakım etkinliklerle kutlanıyor. Kutlama programı çerçevesinde Manas Evleri'nin davetlisi olarak Malatya'ya gelen Türk Halk Müziği sanatçısı Orhan Hakalmaz, Anemon Otel'de emniyet mensuplarına konser verdi.

Konsere; Vali Doç. Dr. Ulvi Saran, İl Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya ve eşi Türkan Kahya ile Manas Evleri Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Öztürk'ün yanı sıra emniyet mensupları katıldı. Gecede, Manas Evleri tarafından Malatya Emniyet Müdürlüğü'ne 2 adet araç hediye edildi.
Programda bir konuşma yapan Manas Evleri Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Öztürk, yaptığı konuşmada, "Polis Teşkilatımızın kuruluşunun 166. yıldönümü dolayısıyla düzenlediğimiz dirliğimiz birliğimizde programına hoş geldiniz. Huzurun ve asayişini adresi siz sevgili dostlarımızın gönül gecelerine katılmak, mutlu anlarında yanlarında olmak, polis haftalarını tebrik etmek, böylesi anlamlı ve ciddi organizasyonların teşkiline vesile olmak bizim için mutluluk ve heyecan vericidir" dedi.

Öztürk, daha sonra İl Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya'ya iki aracın anahtarını teslim etti. İl Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya ise, Emniyet Müdürlüğüne araç katkısından dolayı Öztürk'e teşekkür plaketi takdim etti.

Plaket takdimi sonrası bir konuşma yapan İl Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, "44 araç kampanyası başlatmıştık. Bu kampanya başladığında bu kadar olacağını tahmin etmiyorduk. Şu an 44 araç hedefine ulaştık. Bu kampanyayla 36 araç aldık. Eski araçlarımızı da takas usulü satarak, toplam 44 araç almış oluyoruz. Demek ki, bu işin pin kodunu bilirseniz, yapılmayacak bir şey yok. Bir araç dahi alamayız derken, bugün Malatya Emniyet Müdürlüğü'ne 44 araç almış bulunmaktayız. Göreve geldiğimden bu yana 130 civarında araç değişti. 10 yaş üzerinde arabamız kalmadı. Bu da değerli iş adamlarımızın katkıları sayesinde oldu" diye konuştu.

Gecede, daha sonra Türk Halk Müziği sanatçısı Orhan Hakalmaz konser verdi. Türküleriyle geceye renk katan Hakalmaz, emniyet mensuplarının haftalarını kutlayarak, "Malatya'mızda ve de sizlerle birlikte olmaktan dolayı çok mutluyuz. Böyle özel günleri türkücüyle kutladığınız için çok teşekkür ediyorum. Hem türkü hem de bizi çağırdığınız için daha çok teşekkür ediyoruz. Polis teşkilatımızın 166. kuruluş yıl dönümü kutlu olsun. Ülkemiz yavaş yavaş değişiyor. Eskiden bize 'Bak polise veririz' denilirdi. Şimdi çocuklarımıza 'Bir şey olduğunda polis amcanıza gidin' diyorum. Bir de şuna inanıyorum; ben istisna her şeyde olabilir ama vatan sevgisi olmadan bu mesleğe başvurulmayacağını sanıyorum. O yüzden biz hakikaten polisimizi gördüğümüzde yüzümüz gülüyor. Allah hepimizi korusun. Polisimizi ve askerimizi biraz daha fazla korusun. Çünkü sırf kıyafetlerinden dolayı saldırılara muhatap kalabiliyorlar" dedi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 839
Bu Ay : 3383
Toplam : 3383

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom