8 Nisan Türkiye Gündemi

8 Nisan Türkiye Malatya Gündemi

8 Nisan Türkiye Gündemi Türkiye-Dünya

Cumhurbaşkanı Gül'ün programı
- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, saat 14.45'de Emniyet Teşkilatı'nın 166. kuruluş yıldönümü dolayısıyla İçişleri Bakanı Osman Güneş ve beraberindeki heyeti, saat 16.30'da da Çankaya Köşkü'nde Azerbaycan Savunma Bakanı Korgeneral Sefer Abiyev ve beraberindeki heyeti kabul edecek.

Bakanların faaliyetleri
- Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Hollanda ziyaretinde AB İşleri Bakanı Ben Knapen, Senato Başkanı Rene van der Linden ve Dışişleri Bakanı Uri Rosenthal ile görüşecek.Lahey'deki ziyaretlerinin ardından Amsterdam'a geçecek olan Bağış, "Turkey: The Missing Star" etkinliğine katılacak.

- Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, saat 10.00'da Başbakanlık Yeni Bina'da ABD Büyükelçisi Francis Ricciardone'yi kabul edecek.

- Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, saat 20.15'de İzmir'deki Swiss Otel Efes'te konsoloslarla yemekte bir araya gelecek.

- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, saat 12.30'da Keçiören Belediye Başkanlığı'nda "Enerji Verimliliği" konulu toplantıya katılacak.

- Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, saat 09.30'da Azerbaycan Savunma Bakanı
Korgeneral Sefer Abiyev ve beraberindeki heyetle görüşecek.

- Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, İstanbul'da 10.00'da Deniz Ticaret Odası Olağan Meclis Toplantısı'na katılacak.

- Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, saat 10.00'da Kırşehir'de, saat 15.30'da Nevşehir'de, saat 19.30'da Kayseri'de ziyaretlerde bulunacak ve vatandaşlarla bir araya gelecek.

- Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, Adana'da ziyaretlerde bulunacak, açılış ve ödül törenlerine katılacak.

Siyasi partilerin faaliyetleri
- Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Yalçın Topçu, saat 20.00'de Kocatepe Kültür Merkezi'nde, İKRA Derneği'nce Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla düzenlenen "Vahyin Günü Efendimiz" konulu anma programına katılacak.

- CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülsün Bilgehan başkanlığındaki kadınlar, saat 13.00'de Pursaklar Bebek Düğün Salonu'nda Pursaklı kadınlarla buluşarak, başta aile sigortası olmak üzere partinin projeleri hakkında bilgi verecek.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret
- TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Zafer Üskül, saat 11.00'de basın toplantısı düzenleyecek.

- Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği-Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi tarafından saat 19.00'da Ankara Barosu Toplantı Salonu'nda "25. Yılında Çernobil ve Nükleer Santraller" konulu panel düzenlenecek.

- Halkevleri, YGS'deki şifreleme iddialarını protesto için 10 Nisan'da Milli Eğitim Bakanlığı'nda gerçekleştirilecek eylemle ilgili olarak saat 11.00'de genel merkez binasında basın toplantısı düzenleyecek.

- 'Başörtülü Milletvekili İstiyoruz İnisiyatifi' üyeleri, saat 11.30'da TBMM Dikmen kapısı önünde basın açıklaması yapacak.

- Halkın Kurtuluş Partisi üyeleri, saat 09.00'da Ankara Adalet Sarayı önünde basın açıklaması yapacak.

- Türkiye Barolar Birliği tarafından Avukatlar Haftası dolayısıyla saat 13.00'de Türkiye Barolar Birliği Avukat Özdemir Özok Kültür ve Kongre Merkezi'nde panel düzenlenecek.

- Atatürk Orman Çiftliği Hayvanat Bahçesi'nde yaban hayatın korunması ve hayvan neslinin devamı amacıyla hayata geçirilen "Doğal Yaşam Alanı" projesi kapsamında 2 boz ayı yavrusu ile 2 akbaş yavrusu ve 1 Kangal yavrusunun doğal alanlarında tanıtımı yapılacak.

- İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Kağıthane Kültür Merkezinde saat 10.00'da, "Kamu Personeline İşaret Dili Öğretilmesi Kursu" bölge dağıtım törenine katılacak.

- İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 166. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında, saat 10.30'da makamını temsili olarak bir öğrenciye devredecek.

- MAZLUMDER ve Hasta Hakları Aktivistleri Derneği üyeleri, İstanbul Sultanahmet Adliyesi önünde saat 11.00'de, Genelkurmay Başkanlığı tarafından yayımlanan açıklamaya ilişkin basın açıklaması düzenlenecek. Ardından GATA'da yaşanan "Kobay Asker" olayına ilişkin suç duyurusunda bulunulacak.

- Karadeniz Deniz İşbirliği Görev Grubu'nun kuruluşunun 10. yıldönümü etkinlikleri kapsamında, İstanbul Levent'teki Atatürk Harp Oyunu ve Kültür Merkezi'nde saat 08.30'da, bir kutlama töreni yapılacak.

- İstanbul'un Zeytinburnu İlçe Belediyesi'nce ev hanımlarına istihdam sağlamak ve aile bütçesine katkıda bulunmak amacıyla projelendirdiği "El Emeği Göz Nuru Pazarı", saat 11.00'de Merkez Efendi Camii Yanı'nda açılacak.

- İstanbul Tabip Odası yetkilileri, Kadıköy Toplum Sağlığı Merkezi önünde saat 12.30'da, Aile Hekimliği uygulamasında yaşanan sorunlara dikkat çekmek amacıyla eylem gerçekleştirecek.

EKONOMİ GÜNDEMİ
------------------------------
- Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), saat 10.00'da Şubat ayı sanayi üretim verilerini açıklayacak.

- Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın halka arz detaylarını paylaşacağı toplantı, saat 09.30'da İstanbul Sapphire'de gerçekleştirilecek.

- İstanbul Deniz Otobüsleri Sanayi ve Ticaret AŞ.'nin yüzde 100 oranındaki hisselerinin özelleştirme ihalesinin nihai pazarlık görüşmesi, saat 10.00'da Haliç Kongre Merkezi'nde yapılacak.

- Volvo Adventure Çevre Projesi 2011'in Türkiye finalistlerinin açıklanacağı toplantı, saat 10.00'da İstanbul Modern Sanatlar Müzesi'nde gerçekleştirilecek.

- Koç Holding'in Olağan Genel Kurul Toplantısı, İstanbul'da saat 16.00'da, Koç Holding Merkez Binası'nda yapılacak.

- Farmavizyon Eczacılık Fuarı, İstanbul CNR Expo'da başlayacak.

 

SPOR GÜNDEMİ
-------------------------
- Spor Toto Süper Lig'in 28. haftası, saat 20.00'de oynanacak Bursaspor-Medical Park Antalyaspor maçı ile başlayacak.

- Galatasaray, Spor Toto Süper Lig'de, Trabzonspor ile sahasında yapacağı maçın hazırlıklarını, saat 10.30'da basına açık antrenmanla sürdürecek. Antrenman sonunda Teknik Direktör Bülent Ünder, Turgay Vardar Basın Odası'nda basın toplantısı düzenleyecek.

- Trabzonspor, Galatasaray ile deplasmanda yapacağı maçın hazırlıklarını sürdürecek.

- Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig'de, deplasmanda Eskişehirspor ile oynayacağı maçın hazırlıklarını, saat 11.00'de yapacağı basına kapalı antrenmanla tamamlayacak. Sarı-lacivertli takım, karayoluyla Eskişehir'e hareket edecek.

- Beşiktaş, Spor Toto Süper Lig'de Kasımpaşa ile oynayacağı maçın hazırlıklarına, saat 11.00'de basına açık antrenmanla başlayacak.

- Beko Basketbol Ligi'nde 25. hafta heyecanı, iki maçla başlayacak, Program şöyle:

Oyak Renault - Tofaş (18.00)
Bornova Belediye - Galatasaray Cafe Crown (19.00)

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 766
Bu Ay : 5960
Toplam : 5960

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom