Vatandaşlar Tarafından Linç Edilmek İstendi

Malatya'da bir teröristin cenazesine katılan şahıs, bir grup vatandaş tarafından linç edilmek istendi. Sığındığı dükkandan çıkamayan şahıs, kaymakam ve jandarma komutanının devreye girmesiyle kurtarıldı.

Vatandaşlar Tarafından Linç Edilmek İstendi Malatya İlçe

Hatay'ın Hassa ilçesinde güvenlik güçleri ile girdikleri çatışmada ölü ele geçirilen 7 teröristten Zeki Durdu, memleketi Malatya'da toprağa verildi. Edinilen bilgiye göre, teröristin cenaze törenine katılan A.G. adlı şahıs, Doğanşehir'in Polat kasabasında bir grup vatandaşın saldırısına uğradı.

Kalabalığın saldırısından kaçan A.G., Ülger Mahallesi Muhtarı Hasan Demirci'nin dükkanına sığındı. Kısa sürede kasaba meydanı, kalabalıkla doldu. A.G.'ye saldırmak isteyen öfkeli kalabalık, dükkana girmek isteyince Muhtar Demirci jandarmayı arayarak yardım istedi. Bunun üzerine Malatya il merkezinden ve Doğanşehir ilçesinden bölgeye jandarma ekipleri gönderildi. Olay yerine gelen Polat Belediye Başkanı Hasan Orman, dükkanın kapısında durdu ve kalabalığı içeriye bırakmadı. Doğanşehir Kaymakamı Barboros Baran ve Jandarma Alay Komutanı Albay Namık Boran da kasabaya geldi. Kaymakam ve jandarma komutanı, öfkeli kalabalığı sakinleştirmeye çalıştı.

İşyerinin önünde bekleyen Polat Belediye Başkanı Hasan Orman, "Bu şahıs Malatya'da terörist cenazesine katılmış. Buradaki vatandaşlar da duyunca linç etmek istemişler. Polatlı, kendi içine teröristi sokmaz, sokmayacak da" dedi.

Kaymakam Barboros Baran, kalabalığa hitap etti. Vatandaşları provoke olmamaları yönünde uyaran Baran, "Bayrağımız ve vatanımız için hepimiz canımızı veririz. Kesinlikleri birileri şu anda alkış çalıyorlar. Sizin milli duygularınızı gerçekten anlıyorum; gerçekten katılmamak elde değil. Bu yaptıklarınızla Polat'ımıza, ülkemize, insanımıza, şehitlerimize gerçekten zarar veriyorsunuz. Herkes kendisinden sorumludur. Yanlış yapan, kötü örnek olmaz. Biz ne diyoruz; bayrak diyoruz, vatan diyoruz. O zaman biz bize yakışanı yapmalıyız. Devletin hakimi var, savcısı var; onların yaptığının karşılığını verecektir" diye konuştu.

Ülger Mahallesi Muhtarı Hasan Demirci, "Bu şahsın teröristlere yardım ve yataklıkta bulunduğu halk tarafından biliniyordu. En son Malatya'da bir terörist cenazesine katılması ve bunun da halk tarafından televizyonlarda görülmesi, bardağı taşıran son damla oldu. Vatandaşlar gelip bu şahsı istediklerini söylediler. O esnada A.G. sokakta yürürken, 2 kişi buna saldırdı. Koşarak benim dükkanıma girdi. Ben de karakola haber verdim" dedi.

Öfkeli kalabalığın ikna edilerek uzaklaşması üzerine A.G., işyerinden çıkartılarak jandarma panzerine bindirildi. Bu esnada bazı şahıslar panzere saldırarak, A.G.'yi linç etmek istedi. Ancak panzer, kısa sürede kasaba meydanından ayrıldı. Şahıs, Doğanşehir İlçe Jandarma Karakolu'na götürüldü. Şahısın ailesi de, saldırı ihtimaline karşı güvenlik altına alındı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 489
Bu Ay : 7286
Toplam : 7286

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom