Metin Sözen'in Açıklaması

(ÇEKÜL) Başkanı ve Tarihi Kentler Birliği Danışma Kurulu Başkanı Prof.Dr. Metin Sözen " Gözümüz tarihi yapıların üzerinde ve yöneticilerde olacaktır" dedi.

Metin Sözen'in Açıklaması Malatya Haber

Malatya'da düzenlenen Tarihi Kentler Birliği toplantısını değerlendiren ÇEKÜL Başkanı Prof.Dr. Metin Sözen," Darende'nin Türkiye ve Dünya gündemine girip var olan zenginlikleri nasıl yansıtacak hangi özellikleri yansıtacak onun için bu toplantıları burada yaptık. Bize düşen neler olabilir. Sokakların belirli yerlerini ayaga kaldırmak belli bir disipline ulaştırmak lazım.

Darende'nin o kadar özel bir durumu var ki, bunun çok iyi vurgulanması gerekir. Bunun içinde burda sürekli olan bir çalışma gurubunun sürekli bunun üstünde olacağı, düşüneceği bir birime de ihtiyaç var. Zannediyorum ki sayın valimiz bu konudaki çabaları sonuç almaya yöneldi. Ne olduğunu belirlemeye başladılar. Darende'deki eserlerin yanlış yapılmaması için proje yardımı yapıldı. Bunun sürekli olması gerekli. Turizm anlayışının buraya gelmesini istiyoruz" ifadelerini kullandı. "Tarihi Kentler Birliği toplantısına Türkiye'nin dört bir yanından gelmiş 500 farklı insan belediye başkanları, yöneticiler, uzmanlar eski, yeni müsteşarlar bilim insanları hep birlikte burayı görmeleri birbirlerini etkilemelerini istiyorduk. Onu da başardığımızı sanıyorum" diyen Sözen, "ÇEKÜL Vakfı olarak Tarihi Kentler Birliği olarak biz buranın gözümüz üstünde olacak. Buranın yöneticileride vali kaymakam ve belediye başkanlarıyla bu güçlü görüntüyü vermeleri en büyük beklentimiz" şeklinde konuştu.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 402
Bu Ay : 2886
Toplam : 2886

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom