Yurtta ve Malatya'da Hava Durumu

Devlet Meteoroloji'nin tahminlerine göre tüm yurtta kuvvetli yağış var ancak Malatya'da yağışların kuvvetli olması beklenmiyor. İşte yurtta hava durumu

Yurtta ve Malatya'da Hava Durumu Malatya Yaşam-Sağlık

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın doğusu (İstanbul Anadolu yakası, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa ve Bilecik), İç Ege (Kütahya, Uşak, Afyon ve Denizli), Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Doğu Anadolu, Doğu karadeniz'in iç kesimleri ile Muğla, Diyarbakır, Batman, Siirt ve Mardin çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bu sabah saatlerinde Karadeniz kıyı kesiminde (Samsun, Ordu, Trabzon, Rize, Hopa ve İnebolu) sis görülecek.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneydoğu, Marmara ile Ege'de kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Güney Ege' de kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 Km/S) esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Doğu Anadolu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Diyarbakır, Batman, Siirt ve Mardin çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (Lokal Dolu yağışı, ani sel, lokal su baskını, vb.) karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

SİS UYARISI: Bu sabah saatlerinde Karadeniz kıyı kesiminde (Samsun, Ordu, Trabzon, Rize, Hopa ve İnebolu) sis beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde düşüş vb.) vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Çok bulutlu, doğu kesimleri (İstanbul Anadolu yakası, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa ve Bilecik) aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Çok bulutlu, İç kesimleri (Kütahya, Uşak, Afyon ve Denizli) ile Muğla çevresi aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Bu sabah saatlerinde İnebolu çevrelerinde sis görülecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Bu sabah saatlerinde Samsun, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde sis görülecek. Yağışların Doğu karadeniz'in iç kesimlerinde öğle ve akşam saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, bölge geneli yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Malatya dışında bölge genelinde kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Diyarbakır, Mardin, Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması beklenmektedir.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Güney ve İç Ege (Aydın, Muğla, Denizli, Afyonkarahisar, Uşak, Kütahya), Batı Akdeniz (Antalya, Isparta, Burdur), İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu (Ankara, Eskişehir, Çankırı, Konya, Kırıkkale, Kırşehir, Yozgat, Sivas, Kayseri) Batı ve Orta Karadeniz ile Giresun, Trabzon, Malatya ve Elazığ çevrelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere yağmur ve sağanak yağışların görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Batı kesimlerde 1 ila 3 derece azalacak, güney ve doğu bölgelerde 2 ila 4 derece artacak.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güney ve iç kesimleri (Aydın, Muğla, Denizli, Afyonkarahisar, Uşak, Kütahya) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Parçalı zamanla batısı çok bulutlu, Batı Akdeniz (Antalya, Isparta, Burdur) kısa süreli ve yerel olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde, bölgenin kuzey ve doğusu (Ankara, Eskişehir, Çankırı, Konya, Kırıkkale, Kırşehir, Yozgat, Sivas, Kayseri) kısa süreli ve yerel olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimleri ile zamanla bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, sabah saatlerinde Trabzon çevreleri, öğle saatlerinden itibaren Orta Karadeniz ile Giresun çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı zamanla batısı çok bulutlu, öğle saatlerinde Malatya ve Elazığ çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 250
Bu Ay : 250
Toplam : 250

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom