Ya Sizin Başınıza Gelseydi!

Malatya'da, eşi cezaevinde olan kadın, apartman yönetiminin aldığı kararla evinden çıkartıldı.

Ya Sizin Başınıza Gelseydi! Malatya Yaşam-Sağlık

Malatya Zafer Mahallesinde yaşadıkları evin müteahhite verilmesinin ardından Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından yardım isteyen ve vakfın desteğiyle tutulan apartman dairesine yerleştirilen Anuk ailesinin yaşamı üç gün önce drama dönüştü.

Eşinin adam yaralamak suçlamasıyla 3 gün önce tutuklanmasının ardından çocukları Derya (16), Rukiye (13), Hediye (11), Hasan (8), Müslüm (7), Rojin (6) ve Ekrem (4) ile birlikte ''çok fazla gürültü yaptıkları'' gerekçesiyle apartman yönetimi tarafından evden çıkartılan 36 yaşındaki Perihan Anuk, çevredeki vatandaşların getirdiği yemeklerle karınlarını doyuruyor.

Anuk, mahalledeki boş bir araziye bıraktıkları eşyalarının yanında yemek yediklerini ve burada gecelediklerini, mahalledeki bir dükkanda çalışarak haftada 25 lira kazanan 11 yaşındaki Hediye'nin eline bakar duruma geldiklerini söyledi.

Perihan Anuk, yetkililerin kendilerine yardım etmelerini istediklerini ifade ederek, 4 yaşındaki oğlu dışındaki çocuklarının okula gittiğini ve 3 günden beri perişan bir hayat yaşadıklarını anlattı.

Ailede çalışan tek kişi olan Hediye Anuk ise sabah erken saatlerde dükkana giderek öğlene kadar çalıştığını ve sonra da okula gittiğini, haftalık olarak verilen 25 lirayla ailesine gıda malzemesi aldığını söyledi. Hediye, ''kaybetme korkusu yaşamadıkları bir evin hayalini kurduğunu'' söyledi.

Perihan Anuk ve çocuklarının yaşadığı drama drama şahit olduktan sonra onlara yardım etmeye çalışan, Zafer Mahallesinde yaşayan Bahriye Çınar da sokaktan geçerken bebek ağlaması duyması üzerine ailenin durumuyla karşılaştığını anlattı.

Çevrede lağım farelerinin dolaştığına şahit olduğunu dile getiren Çınar, ailenin utandığı için yardım dahi isteyemediğini söyledi.
[Habertürk]

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 715
Bu Ay : 5909
Toplam : 5909

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom