Her Şey İyi Gidiyordu ki...

CHP’de örgüt görüşü alarak aday tespiti yapma amacıyla Malatya’ya gelen Genel Başkan Yardımcısı Çetin, görüşünü almak üzere davet ettiği dernek başkanlarını konuşturmadan salondan kovdu.

Her Şey İyi Gidiyordu ki... Malatya Siyaset

Malatya yenigün gazetesinin haberine göre, CHP Genel Merkezi’nden gelen 3 kişilik heyet, Malatya Milletvekili adaylarını belirlemek için 296 partilinin görüşlerini anketlerle tespit etti. Ancak istenmeyen gelişmeler olduğu belirtildi. İşte gelişmelerdeki ayrıntılar;

"CHP’de örgüt görüşü alarak aday tespiti yapma amacıyla Malatya’ya gelen Genel Başkan Yardımcısı Çetin, görüşünü almak üzere davet ettiği dernek başkanlarını konuşturmadan salondan kovdu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı İzzet Çetin, örgüt görüşü almak üzere geldiği Malatya’da, partinin daveti üzerine toplantıya çağrılan dernek başkanlarını salondan kovdu.

12 Haziran Milletvekilliği Genel seçimleri için örgüt görüşü alarak aday tespiti yapmak üzere Malatya’ya gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Çetin, PM Üyeleri Ali İhsan Köktürk ve Nihat Matkap’tan oluşan heyet, bugün sabah saatlerinde Rohan Düğün Salonu’nda CHP’nin çeşitli birimlerinin temsilcileriyle bir anket yaptı.

Daha sonra ise geniş katılımlı toplantılarla çeşitli kesimlerin görüşlerine başvuruldu. CHP’li belediye başkanlarının katıldığı toplantının ardından görüşlerine başvurulmak üzere parti binasına davet edilen kitle örgütü temsilcilerinin toplantısında ilginç anlar yaşandı. CHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Çetin’in imza attığı skandal şöyle gelişti:

ÇETİN İMZALI SKANDAL NASIL GELİŞTİ?

Çoğu CHP’ye üye olan yaklaşık 20 kişilik dernek ve sivil toplum örgütü temsilcilerinden oluşan grup, parti il binasındaki toplantı salonunun kapısında bir saati aşkın bir süre bekletildikten sonra saat 14.30 sıralarında salona alındılar. Bu arada CHP PM Üyesi Nihat Matkap’ın başka bir görüşme yapmak üzere salondan ayrıldığı gözlendi.

“İSİM ÖNERMEK SERBEST, AMA…”

Genel Merkezden gelen heyetten Çetin ve Köktürk, toplantıyı açtı. Katılımcıların ve temsil ettikleri derneklerin isimlerini tek tek not eden CHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Çetin, daha sonra kısaca toplantının amacını anlattı. Salona davet edilen kişilerin CHP üyesi olmasının önemli olmadığını belirten Çetin, Malatya için en faydalı adayları tespit etmek için kitle örgütlerinin de görüşünü almak istediklerini ifade ederek, sözü davetlilere bıraktı. İlk olarak sözü alan dernek temsilcisinin “ihanet” tanımından rahatsız olan Çetin, temsilciyi susturarak ikinci kişiyle devam etti. Duruma tepki gösteren temsilci salonu terk etti. İkinci temsilci ise, kısaca kendisini tanıttıktan sonra adaylık için bir isim önerip öneremeyeceğini sordu. Çetin ise eğer ankete katıldıysa, görüşünü zaten yansıtmış olacağını, ancak ankete katılmayanların bu toplantıda isim önerebileceklerini söyledi.

“FAULLÜ GÜREŞ” DEDİ, TOPLANTIYI BİTİRDİ

Peş peşe 3 kişi de görüşlerini anlattıktan sonra CHP’den Veli Ağbaba’yı milletvekili görmek istediklerini söylediler. Ancak 3’üncü temsilci konuştuktan sonra Çetin, “Ben yıllardır sendikacılık yapıyorum. Hep seçimle işbaşına geldim. Burada görüyorum ki Veli Ağbaba faullü güreşiyor. Toplantıyı burada bitiriyorum” dedi. Çetin’in bu sözleri salonda şok etkisi yaratırken, itirazlara rağmen toplantıya son verildi. Görüşleri sorulmak üzere salona davet edilen kitle örgütü temsilcisi yaklaşık 20 kişiden sadece 3’ünün görüşünün alınabildiği toplantıda İzzet Çetin’in tavrı büyük tepki çekti.

KUTLUTÜRK: “BÖYLE REZALET YAŞAMAMIŞTIM”

Toplantıya davet edilenler arasında yer alan Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Malatya Şube Başkanı Bülent Kutlutürk, CHP’nin kayıtlı üyesi olmadığı halde görüşü alınmak üzere salona davet edildiğini, ancak bir anda toplantının bitirildiğini belirterek, toplantıya son veren Çetin’e sert tepki gösterdi.

Durumu “rezalet” olarak nitelendiren Kutlutürk, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Görüşümüzü sormak için partiye davet ediyorlar. Kapıda bir saat ayakta bekletiliyoruz. Salona alındıktan sonra 20 kişiden sadece 3 kişi konuşabiliyor ve dışarı çıkarılıyoruz. CHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Çetin’in bu tutumu en hafif ifadeyle bu kitle örgütlerine ve onların temsilcilerine saygısızlıktır, hakarettir. Sayın Veli Ağbaba’nın faulü varsa, Ağbaba’nın yüzüne söylesin, ama orada Ağbaba’nın ismini anons ederek ikinci büyük saygısızlığı yapmıştır, bence Ağbaba’ya da hakaret etmiştir. Daha önce bu kadar onur kırıcı bir tavırla karşılaşmamıştım. Böyle bir rezaleti ilk kez yaşıyorum.”

Bu arada toplantıya katılan dernek temsilcilerinin Çetin’in tavrına ilişkin ortak bir açıklama yapacakları öğrenildi." diye yazan Yenigün gazetesi, siyasette temayülün sorunlarına dikkat çekmiş oldu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 648
Bu Ay : 6628
Toplam : 6628

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom