Uluköy'de iletişim sorunu var...

Malatya Merkez'e bağlı Uluköy'de ulaşım sorununun çözülmesinin ardından köy sakinleri, bu kez de iletişim ve sağlık sorunlarının çözülmesini istiyor.

Uluköy'de iletişim sorunu var... Malatya İlçe

Cep telefonları Çekmiyor

Yıllar önce ebe ve hemşirenin görev yaptığı Sağlık Evi ise şu anda kapalı. Uluköy Muhtarı Abdulvahap Güngör, ulaşım sıkıntılarının giderildiğine dikkat çekerek, “Yol ile ilgili çalışmalar şu anda devam ediyor. İl Özel İdare Genel sekreteri Sami beye teşekkür ederiz. Yollarımız çok güzel oldu. Çalışmalar devam ediyor. Şu anda telefon sıkıntımız ve sağlık evi sıkıntımız var. Ev telefonlarımız uydu sistemi ile Kubbe dağından alınıyor. Bu sistem yağışlı ve fırtınalı havada arıza veriyor. 10 gün, 20 gün telefonlarımız arızalı oluyor. Cep telefonlarımızda çekmiyor. Yüksek tepelerde çekiyor, evlerin bulunduğu yerlerde çekmiyor. Biz sadece Uluköy ve Gülümuşağı köyü faydalansın diye değil, çevre köylerin de faydalanacağı şekilde bir baz istasyonunun kurulmasını istiyoruz. Köyümüzde Sağlık Evi yapıldı. Bir dönem ebe, hemşireler görev yapıyordu. Onlarda alındı. Acil hastalar için buraya bir doktor verilirse çevre köylerin yararlanması açısında iyi olur. Bölgede acil hastalar olduğu için kış şartlarında zor oluyor. Bunun için bu Sağlık Evi bölge köyler için büyük önem taşıyor” dedi.

 

Uluköy sakinleri ise, köy muhtarının dile getirdiği sıkıntıların giderilmesini isteyerek, Sağlık Evi’ne sağlık memuru, ebe ve doktor verilmesinin bölge köyleri için büyük bir hizmet olacağını belirttiler. Köyün gençleri ise, içme ve sulama suyunda yaşanan çıkıntıları dile getirerek, bunun yanı sıra Sağlık Evi’ne mevsimlik görevlendirme yapılabileceğini ifade ettiler. Sağlık Evi’nin işlevi dışında da kullanılabileceğini belirten gençler, öncelikli olarak buranın Sağlık Evi olmasını istedikleri ifade ettiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 750
Bu Ay : 5944
Toplam : 5944

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom