Listeler 31 Mart Sonrası Kaldırılacak

Seçmen listelerinin 31 mart sonrasında kaldırılacağı hatırlatıldı, bu nedenle oy kullanacakların listeleri kontrol etmeleri istendi.

Listeler 31 Mart Sonrası Kaldırılacak Malatya Siyaset

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Hüseyin Baştürk, konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada, "Seçim süreçlerine ve sonuçlarına güven duyulması ve olası hataların önlenebilmesi için seçim günü işlemleri kadar seçim öncesindeki askı işlemleri de hayati öneme sahiptir. Daha önceki seçimlerde vatandaşlarımızın şikayetlerine konu olan yanlışlıklar, eksiklikler ve fazlalıkları Muhtarlıklara asılan Muhtarlık Bölgesi Askı Listeleri'ni kontrol ederek bulmak kolay olmamaktadır. Bu nedenle Cumhuriyet Halk Partisi olarak tüm vatandaşlarımızın askı listelerini kolayca kontrol edebilecekleri bir uygulamayı başlatmış bulunuyoruz" ifadelerini kullandı.

"Vatandaşlarımız www.chp.org.tr/HaneSorgula.aspx adresine girerek nerede oy kullanacaklarını, kayıtlı bulundukları hanede oy kullanacak diğer seçmen bilgilerini ve kayıtlı bulundukları adreste (bina, apartman vb.) oy kullanacak diğer seçmenlerin ad-soyad bilgilerini görebileceklerdir" diyen Baştürk, açıklamasını şöyle tamamladı: "Hatalı olan bilgilere dönük itirazların 31 Mart 2011 tarihine kadar İlçe Seçim Kurullarına yapılması gerekmektedir. Vatandaşlarımızı, Türkiye'de ilk defa Cumhuriyet Halk Partisi tarafından gerçekleştirilen bu uygulamayı kullanmaya ve yakınlarına duyurmaya davet ediyoruz."  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 739
Bu Ay : 8798
Toplam : 8798

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom