Durak sıkıntıları bitmiyor!..

Malatya'da ilçe ve belde duraklarının yerlerinin değiştirilmesine tepkiler dinmiyor...

Durak sıkıntıları bitmiyor!.. Malatya İlçe

Orduzu, Hanımınçiftliği, Hasırcılar, Beydağı belediyeleri, Battalgazi İlçesinin durakları eski Hal binasının yanına alınırken, bazı duraklar da Yimpaş'ın arkasına alındı. Buralara tepkiler devam ederken dün de Yeşilyurt, Yakınca, Bostanbaşı ve Gündüzbey durakları için tepkiler dile getirildi...

Yeşilyurt ilçesi Atılgan Parkı'nda ortak basın açıklaması yapılarak, Malatya Belediyesi'nin Yeşilyurt ilçesi ile Yakınca, Bostanbaşı ve Gündüzbey belde otobüs ve minibüs durak yerlerinin Milli Egemenlik Caddesi üst kısmı Malatya Lisesi arka kısmına götürülmesi nedeniyle yolcuların sıkıntı çektikleri dile getirildi.

Yeşilyurt Şoförler Odası Başkanı Taner Kılınç, "Biz Yeşilyurt ilçe olarak Malatya ile iç içeyiz. Merkez ilçe konumundayız. Başka ilçelerle Yeşilyurt kıyaslanamaz. İlin mahallesi gibiyiz" ifadelerini kullandı.

"Bizim araçlar 5 dakikada bir turnike yapmaktadır. Uzak bir yerde durak verilmesi nedeniyle yolcular mağdur oluyor. Yaşlı ve çocukları sıkıntı çekiyor" diyen Kılınç, "Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, bizlerle ve ilçe belediye başkanımızla konuyu istişare edeceğine inanıyoruz. Sayın Çakır yerinde sorunu görüp çözmelidir" şeklinde konuştu.

Yeşilyurt İl Genel Meclisi üyesi Mehmet Şireci de, önerilerinin yolcuların Tarım Müdürlüğü önünde indirip, Hamidiye Cami yanından araçların gitmesi olduğunu belirtirken, Yeşilyurt Esnaf Odaları Başkanı Şerafettin Durak ise sorunun giderilmemesi halinde Malatya Belediyesi önünde eylem yapacaklarını ifade etti.

Yeşilyurt Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Kazım Karabekir Canal da, yeni durağın uzak olmasından dolayı müşterinin azaldığını, minibüs esnafının kredilerini ödeyemez hale geldiklerini söyledi.

Yeşilyurtspor Kulübü Başkanı İbrahim Türkmen ve Mollakasım Mahallesi Muhtarı Musa Taşdemir de, yeni durak yerinde yaşanan sıkıntılardan söz ettiler.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 173
Bu Ay : 6257
Toplam : 6257

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom