Öğrencilerin Çanakkale Gezisi

Malatya Belediyesi’nin 2011 kültürel etkinlikleri çerçevesinde, Çanakkale Zaferi’nin 96. yıldönümü dolayısıyla 23 Mart tarihinde Çanakkale’ye gönderdiği öğrenci ve öğretmen kafilesi gezisini tamamlayarak Malatya’ya döndü.

Öğrencilerin Çanakkale Gezisi Malatya Kültür-Sanat

Uçakla İstanbul’a, ordan da otobüslerle Çanakkale’ye geçen öğrenciler, Kilit Bahir Kalesi, Namazgah Tabyası, Koca Seyid ve Mecidiye Tabyası, Sargı Yeri Şehitliği, Yahya Çavuş ve Ertuğrul Tabyası, Alçı Tepe Köyü, Conk Bayırı, 57. Alay Şehitliği ile Sultankale’yi rehberler eşliğinde gezerek, ayrıntılı bilgi edindiler.

23 Mart tarihinde başlayan ve 25 Mart Cuma günü Malatya’ya dönen öğrenci ve öğretmenler tarihimizin incelenmesi açısından gezinin çok faydalı olduğunu belirterek, Belediye Başkanı Ahmet Çakır başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

İşte geziye katılan öğrenci ve öğretmenlerin gezi ile ilgili düşünceleri:

Tuğçe Şahin (öğrenci): Sevgili Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’ın düzenlediği bu mükemmel geziye katıldığım için çok mutluyum. Gönül isterdi ki bu gezi hiç bitmesin ama her şeyin bir sonu var. Çok memnun kaldık. Malatya’ya döndüğümüzde arkadaşlarımıza bu geziyi anlatacağız.

Dilan Şahin (öğrenci): Bu geziyi düzenleyen Belediye Başkanımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Umarım bu gezi herkese bir ders vermiştir. Ben bayağı bir ders aldım.

Elanur Pala (öğrenci): Buraya gelmemizi sağlayan Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’a çok çok teşekkür ediyorum. Onun sayesinde Çanakkale’yi, şehitliğimizi ve Çanakkale’deki tarihi yerlerimizi, askerlerimizin nerelerde savaştığını, nasıl savaştığını öğrenmiş olduk. O yüzden öğretmenlerimize ve Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’a çok çok teşekkür ediyorum.

Esra Baştemur (öğrenci): Çanakkale’ye gitmemizi sağlayan Belediye Başkanımız ve emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Hani derler ya bir şeyi anlatmakla onu içten yaşayamayız. Biz gidip, yerinde gördük, her şeyi içten duygularla yaşadık.

Hasan Aydın (öğrenci): Çanakkale’ye gitmemizi sağlayan Belediye Başkanına teşekkür ediyorum. Çanakkale’de birçok şey öğrendik.

Fatih Tekin (öğretmen): Öğrencilerimizin böyle güzel bir faaliyetle Çanakkale’ye götürülmeleri öğrencilerimiz için çok güzel bir etkinlik oldu. Gittiğimiz Çanakkale’de öğrencilerimiz atalarımızın, dedelerimizin hangi şartlarda çok büyük zorluklarla savaş yapıldığını, o toprakların kanlarıyla sulandığını gördüler. Bu gezinin öğrencilerimize çok yararlı olduğu kanaatindeyim. Bizler de faydalandık. Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’a teşekkür ediyoruz bu etkinliklerin devam etmesini diliyoruz.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 111
Bu Ay : 4477
Toplam : 4477

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom