Tarihi Kentler Birliği Toplantısı

Malatya 'da Tarihi Kentler Birliği toplantısının 1-3 Nisan 2011 tarihleri arasında düzenleneceği bildirildi.

Tarihi Kentler Birliği Toplantısı Malatya Haber

Malatya Belediyesi Fırat Toplantı Salonu'nda düzenlenen basın toplantısına, Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Ertan Mumcu ve Çevresel ve Kültürel Değerleri Koruma Vakfı (ÇEKÜL) Malatya temsilcisi Bekir Sözen de katıldı.

Malatya'nın son zamanlarda yoğun bir altyapı çalışmasına sahne olduğunu belirten Belediye Başkanı Ahmet Çakır, bu çalışmaların Nisan ayı ile birlikte daha da hızlanacağını söyledi. Yoğun alt ve üst yapı çalışmaların yanı sıra, tanıtım ve sosyal faaliyetlerin de yoğun bir şekilde devam ettiğini kaydeden Başkan Çakır, bu kapsamda 1-3 Nisan 2011 tarihleri arasında Tarihi Kentler Birliği'nin Malatya Belediyesi'nin ev sahipliğinde Malatya'da toplanacağını söyledi.

Düzenlenecek 'Malatya Semineri'ne aralarında Büyükşehir belediye başkanlarının da bulunduğu 100'den fazla Belediye Başkanı'nın yanı sıra bazı valiler ile toplam 450 dolayında katılımcının gelmesini beklediklerini kaydeden Başkan Çakır, "Seminer'e ayrıca Çekül Vakfı Başkanı hemşerimiz Prof.Dr. Metin Sözen, Tarihi Kentler Birliği Danışma Kurulu Başkanı ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ile çok sayıda akademisyen de katılacaktır" dedi.

Tarihi Kentler Birliği Malatya Semineri'nin 1 Nisan Cuma günü Anemon otelde düzenlenecek olan açılış programı ile başlayacağını belirten Belediye Başkanı Ahmet Çakır, 2 Nisan Cumartesi günü "Doğa ve Kültür Zengini Malatya" ve "Malatya Bütününde Her Ölçekte Koruma" konulu sunum ile devam edeceğini, sunumların ardından da "Belde ve İlçelerde Koruma" konulu seminer oturumunun yapılacağını söyledi.

Oturumların ardından Battalgazi, Yeşilyurt ve Gündüzbey'e yapılacak olan gezilerin ardından, 3 Nisan Pazar günü Darende ilçesine yapılacak olan geziyle, organizasyonun tamamlanacağı kaydedildi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 220
Bu Ay : 5414
Toplam : 5414

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom