Modern Üst Geçit İnşaatlarına Başlandı

Malatya Belediyesi'nin çevre yolu üzerinde yaptıracağı 4 adet üst geçitten 2 tanesinin inşaatına başlandı.

Modern Üst Geçit İnşaatlarına Başlandı Malatya Haber

Malatya Belediyesi'nin çevre yolu üzerinde yaptıracağı 4 adet üst geçitten 2 tanesinin inşaatına başlandı. Üst geçitler, Sancaktar Mezarlığı, TEKEL arkası, Yeni Belediye arkası ve MAŞTİ noktalarında yaptırılacak.

Malatya Belediye Başkanı Ahmet çakır, beraberindeki belediye yöneticileri ve bazı muhtarlarla birlikte TEKEL arkasındaki üst geçit inşaat alanına gelerek burada temel atma törenine katılarak, üst geçidin ilk harcını döktü.

Çavuşoğlu Mahalle Muhtarı Murtaze Ede, 1977 yılından bugüne kadar mahallelerini kapsayan çevreyolu üzerinde 84 kişinin kazalarda hayatını kaybettiğini belirterek, Malatya Belediyesi'ne teşekkür etti.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, Yaya Üst geçidi çalışmalarını başlatıyoruz. Malatya'mızda çevre yolunun yoğun kullanılması nedeniyle, çevre yolunda yaklaşık olarak 24 bin araç geçişi var, bu da kazalara neden oluyor. Çevre yolunda yayaların güvenli bir şekilde geçişini sağlamak için 91 Bin Dev öğrenci İlköğretim Okulu'nun yanına ve Sancaktar Mezarlığı yanına yaptıracağımız üst geçitlerin çalışmalarını bugün başlatmış olduk. Burada asansörlü olarak engellilerinde kullanabileceği, modern ve estetik bir üst geçit olacak. Üst geçitler 120 günde tamamlanarak hizmete girecek. Çevre yolumuzda ciddi kazalar oluyor. Yaya geçitlerimizi bu 3 ay içinde açmış olacağız. Bu sene içinde 2 üst geçidimizin daha inşaatını yapacağız. Çavuşoğlu Mahallesi'ni rahmetli muhtarı Mustafa Şahin'i de bir kez daha rahmetle anlıyorum, çünkü buranın yapılması için çok emek verdi" dedi.

Çakır, diğer üst geçitlerin ise Belediye Sarayı arkası ile MAŞTİ yanında yaptırılacağını söyledi.
Açıklamaların ardından üst geçide ilk harç döküldü.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 437
Bu Ay : 4235
Toplam : 4235

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom