23 Mart Türkiye Gündemi

23 Mart Türkiye ve Malatya Gündemi

23 Mart Türkiye Gündemi Türkiye-Dünya

Cumhurbaşkanı Gül'ün programı
- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, saat 10.30'da Atatürk Havalimanı'nda Gana ziyareti öncesinde basın açıklaması düzenleyecek.

TBMM Başkanı Şahin'in programı
- TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, New York'ta çeşitli Türk-Amerikan derneklerinin temsilcilerini ve Ahıskalı Türkleri ve Süryani vatandaşları kabul edecek.

Başbakan Erdoğan'ın programı
- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, saat 12.30'da Bahreyn Dışişleri Bakanı Şeyh Al-Khalıfa'yı, saat 15.30'da Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Şeyh Abdullah Bin Zayed Al-Nahyan'ı kabul edecek.

TBMM gündemi
- Bayındırlık Komisyonu saat 10.00'da, Adalet Komisyonu ve Dışişleri Komisyonu saat 10.30'da toplanacak.

- AK Parti Milletvekili Nursuna Memecan, saat 11.00'da basın toplantısı düzenleyecek.
- CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, saat 11.30'da basın toplantısı yapacak.

Bakanların faaliyetleri
- Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, Conrad Otel'de saat 10.00'da TOBB, TİM, MÜSİAD, TUSKON, TUSİAD ve diğer sektör temsilcileriyle bir araya gelerek "Girdi Tedarik Stratejisi"ni açıklayacak. Bakan Çağlayan saat 13.00'te CNR EXPO'da, AYSAF 6. Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı'nın açılış törenine katılacak.

- Sağlık Bakanı Recep Akdağ, saat 10.00'da Dr Sami Ulus Kadın Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çeşitli incelemelerde bulunacak.

- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, saat 09.30'da Rekabet Kurulunun 14. kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenecek olan sempozyuma katılacak.

- Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, saat 10.00'da bu yıl 61. kutlanacak olan Dünya Metroloji Günü programına katılacak.

- Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, saat 13.30'da Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'i kabul ederek, aile içi şiddet ve kadına yönelik şiddete karşı alınacak tedbirler konusunda görüşecek.

- Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, saat 15.00'da İSO Odakule'de İstanbul Sanayi Odası Olağan Meclis Toplantısı'na, saat 17.00'da Sheraton Otel'inde Ekonomik ve Mali Seminer konulu toplantıya katılacak.

- Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Mardin'de saat 12.00'de "KÜLTÜR-EL" Geleneksel El Sanatları Projesi'nin tanıtım etkinliğine katılacak, Mardin Olgunlaşma Enstitüsü'nün açılışını yapacak, Mardin Valiliği'ni ziyaret edecek.

Siyasi partilerin faaliyetleri
- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, saat 09.15'de 75. Yıl Dinlenme ve Bakımevi'ne bir ziyaret gerçekleştirecek, saat 11.00'da Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nu CHP Genel Merkezi'nde kabul edecek, başkanlığında saat 12.00'da yapılacak olan MYK toplantısının ardından saat 17.00'da İstanbul'a gidecek.

- BBP Genel Sekreteri Mustafa Destici, saat 12.00'da çeşitli illerden gelen 2011 KPSS mağduru olan ve ataması yapılmayan öğretmenleri parti genel merkezinde kabul edecek.

- Demokrat Parti Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, saat 14.00'da eski Başbakanlardan Tansu Çiller'i Yeniköy'deki evinde ziyarete edecek.

- BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Batman'da saat 11.00'de, partisinin İl Başkanlığı'nca düzenlenecek mitinge katılacak.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret
- Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, saat 10.00'da Yaşlılar haftası münasebetiyle "Seyran bağları Huzurevini" ziyaret edecek.

- Avrupa Birliği Proje Ofisi ile Savcılar Yüksek Kurulu, Anayasa Mahkemesi, Yargıtay ve Danıştay tarafından birlikte yürütülen "Yüksek Yargının Rollerinin Güçlendirilmesi Ortak Projesi" kapsamında konferanslar düzenlenecek.

- Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, saat 12.00'da Ankara'ya getirilecek ilk elektrikli otomobilin test sürüşünü yapacak.

- Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in eşi Nevin Gökçek, saat 10.00'da Gazze'den gelen 11 çocuğu sabah kavatlısında ağırlayacak.

- TMMOB Orman Mühendisleri Odası, saat 11.00'da Birinci Derece Tarihi ve Doğal Sit alanının Doğal yapısının bozulması gerektiğine ve kullanımının değiştirilmesine ilişkin hazırlanan teknik rapora dayalı olarak bir bildiri dağıtacak.

- ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü, saat 13.00'da "Tsunami geçeği: Japonya, Dünya ve Türkiye" konulu bir konferans verecek.

- Etnik liderlik konusunda dünyaca ünlü Bob Stone, saat 17.00'da Uluslararası Stratejik Araştırma (USAK ) Konferans salonunda bir seminer verecek.

- Art Plas Estetik Cerrahi, saat 12.00'da Vaser Liposelection cihazının tanıtımını bir basın toplantısıyla yapacak.

- Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Kemal Yurtnaç, saat 12.30'da tanışma amaçlı öğle yemeğinde basınla bir araya gelecek.

- Eylül Fuar, saat 11.00'da kendi yörelerine ait "Avrasya El Sanatları ve Hediyelik Eşya Günleri" çerçevesinde bir etkinlik düzenleyecek.

- Türkiye Müteahhitler Birliği, saat 19.00'da "İnşaat Sektörü 2023 Vizyon" Arama ve karar Konferansları sonuç raporlarını açıklayacak.

- Türk Büro-Sen, saat 12.30'da Çevre ve Orman Bakanlığı önünde bir eylem gerçekleştirecek.

- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, saat 16.00'da İBB Başkanlık Sarayı'nda, Lüksemburg Büyük Dukalığı Veliaht Prensi ile Ekonomi ve Dış Ticaret Bakanı Jeannet Krecke, 16.45'te Almanya Aşağı Saksonya Meclis Grup Başkanı Murat Kalmış ve beraberindeki heyetleri kabul edecek.

- 2009 Belediye Başkanlığı seçimlerinde yaşanan 'hileli seçim' iddiasıyla ilgili açılan davanın karar duruşması saat 11.30'da Büyükçekmece Adliyesi 1 Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülecek. 

- Halkevleri İstanbul Şubesi, saat 12.30'da "Kadın Düşmanlığına Karşı Ayağa Kalk.rdin Valiliği'ni ziyaret edecek.ıyoruz" kampanyasını tanıtmak üzere basın toplantısı düzenleyecek.

- UZEL Traktör Fabrikası Çalışanları, UZEL Fabrikası önünde saat 14.00'da, yaşadıkları sorunlara ilişkin işyerlerine siyah çelenk bırakıp ardından basın açıklaması düzenleyecek.

- Gazze'de düzenlenen "Bu Benim Dünyam" konu başlıklı resim yarışmasında dereceye giren Gazzeli 11 öğrenci, saat 15.00'da Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu'yu makamında ziyaret edecek.

- Hayatını kaybeden CHP İstanbul İl Genel Meclis Üyesi ve ADD Maltepe eski Şube Başkanı Hasan Mutlu'nun cenazesi, Maltepe Merkez Camisi'nde ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından defnedilmek üzere memleketi Burhaniye'ye götürülecek.

- Hayatını kaybeden AK Parti Elazığ Milletvekili Hamza Yanılmaz'ın cenazesi, Elazığ'da, İzzetpaşa Camisi'nde ikindi vakti kılınacak namazın ardından toprağa verilecek.

- KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile Rum yönetimi lideri Dimitris Hristofyas, Lefkoşa ara bölgede saat 09.30'da Kıbrıs müzakereleri kapsamında bir araya gelecek.

 

EKONOMİ GÜNDEMİ
------------------------------
- TÜSİAD'ın 40. yıl faaliyetleri kapsamında düzenlediği "21. Yüzyılda Devlet ve Birey" konulu forumu saat 09.30'da Four Seasons Otel'de gerçekleştirilecek.

- Lüksemburg Veliaht Prensi Guillaume başkanlığındaki Lüksemburg ticaret heyeti için düzenlenen toplantı, Lüksemburg Fahri Konsolosu Suzan Sabancı Dinçer'in katılımıyla saat 09.30'da Sheraton Otel'de gerçekleştirilecek.

- LASDER'in "Ömrünü Tamamlamış Lastikler" projesine ilişkin gelişmeleri paylaşacağı toplantı, saat 10.00'da Swissotel'de gerçekleştirilecek.

- AYSAF 6. Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarının açılış töreni, Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Zafer Çağlayan'ın katılımıyla saat 13.00'te CNR Expo'da gerçekleştirilecek.

- İMKB ve Türk İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği'nin (SKD) düzenlediği "Türkiye'nin Ekolojik Bilançosu ve Yatırım Ortamına Etkisi" konulu panel, saat 13.30'da İMKB'de gerçekleştirilecek.

- Lüksemburg İş ve Yatırım Semineri, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, TOBB/DEİK Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Lüksemburg Grand Dükü Prens Guillaume'ın katılımıyla saat 16.30'da Maslak Sheraton Otel'de gerçekleştirilecek.

- Akbank'ın, dünyanın önde gelen bankalarının katılımıyla düzenlediği sendikasyon kredisi imza töreni, 19.30'da Sakıp Sabancı Müzesi - The Seed'de gerçekleştirilecek.

- Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, saat 14.00'da toplanacak.

 

SPOR GÜNDEMİ
-------------------------
- A Milli Futbol Takımı, 29 Mart Salı Günü Avusturya ile İstanbul'da oynayacağı 2012 Avrupa Şampiyonası grup eleme maçının hazırlıklarına bugün yapacağı antrenmanla başlayacak. Milli Takım'ın bugünkü antrenmanı FiYapı İnönü Stadı'nda saat 18.15'te başlayacak ve ilk yarım saati basına açık olacak.

- A Milli Takım Teknik Direktörü Guus Hiddink bir milli futbolcunun da katılımıyla saat 12.00'de Swissotel'de basın toplantısı düzenleyecek.

- Finlandiya ile 25 Mart Cuma günü İstanbul'da hazırlık maçında karşı karşıya gelecek olan A2 Milli Takımı, İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı'nda saat 15.00'te ilk 30 dakikası basına açık bir antrenman gerçekleştirecek.

- Spor Toto Süper Lig lideri Fenerbahçe, Bursaspor maçı hazırlıklarını bugün saat 16.00'da basına açık yapacağı antrenmanla sürdürecek.

- Beşiktaş, Sivasspor maçı hazırlıklarını saat 11.00'de basına açık yapacağı antrenmanla sürdürecek.

- Galatasaray, MP Antalyaspor maçı hazırlıklarına bugün basına kapalı yapacağı antrenmanla başlayacak.

- Kasımpaşa maçında sakatlanan Trabzonspor'un başarılı file bekçisi Onur Recep Kıvrak ameliyat olmak için ABD'ye gidecek. Onur'un tedavi ve rehabilitasyon süreci kapsamında yaklaşık 3 ay ABD'de kalması bekleniyor. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 611
Bu Ay : 6591
Toplam : 6591

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom