Başörtüsü yasağı kalkmalı

Sendika binasında basın toplantısı düzenleyen Eğitim Bir-Sen Malatya Şube Başkanı Şahin Kayaduman, eğitim camiasının sorunlarının çözülmediğini ifade etti.

Başörtüsü yasağı kalkmalı Malatya Haber

EĞİTİM-BİR-SEN'DEN EĞİTİM YILI SONU DEĞERLENDİRMESİ

Sendika binasında basın toplantısı düzenleyen Eğitim-Bir-Sen Malatya Şube Başkanı Şahin Kayaduman, eğitim camiasının sorunlarının çözülmediğini ifade etti. Kayaduman, "Sorunsuz bir eğitim için yeni bir anayasa şarttır. Başörtülü öğrencilerin önündeki engeller kaldırılmalı. Binlerce öğrenciyi mağdur eden katsıyı uygulamasına son verilmeli. Vekil ve ücretli öğretmen uygulamasına son verilmeli. Genel idari hizmetler ve yardımcı hizmetler sınıfı çalışanları hakkında yer değiştirmeye ilişkin yeni düzenlemeye gidilerek bunlara ilişkin yeni görev tanımları yapılmalı. Kalkınmada öncelikli bölgelerde çalışanların çocuklarına eğitim bursu verilmeli. Yönetici ve öğretmenlerin ek ders saati esaslarında gerekli düzenlemeler yapılmalı. Öğretmenlerin isteğe ve özür durumuna bağlı olarak yer değiştirme işlemlerinde yaşanan mağduriyetler giderilmeli. Okullardaki hizmetli eksikliği giderilmeli" dedi.
Çocuklara karne için alınacak en iyi hediyenin ünlü yazar ve düşünürlerin kitaplarından seçilmiş bir kitap seti olduğunu söyleyen Kayaduman, banka promosyonlarının tamamının Temmuz ayı maaşından sonra çalışanların hesabına yatırılacağını belirterek, ödeme konusundaki gecikmenin diğer sendikaların yaptığı engellemeden kaynaklandığını kaydetti.
Kayaduman, Malatya'da diğer 2 sendikanın toplam üye sayısından bin üye daha fazla olduklarını belirterek, Hem Malatya'da ve hem de Türkiye genelinde yetkili sendika olduklarını ifade etti.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 742
Bu Ay : 4186
Toplam : 4186

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom