Kent Konseyinden Hoşgörü Ziyaretleri

Malatya Kent Konseyi Niyazi Mısri Çalışma Grubu 16–22 Mart Niyazi Mısri Haftası nedeniyle bazı höşgörü ziyaretlerinde bulundu.

Kent Konseyinden Hoşgörü Ziyaretleri Malatya Kültür-Sanat

Malatya Kent Konseyi Niyazi Mısri Çalışma Grubu Temsilcisi Tarihçi- Yazar Orhan Tuğrulca 16–22 Mart Niyazi Mısri Haftası etkinlikleri kapsamında hoşgörü ziyaretlerinde bulundu. Ziyaret esnasında Orhan Tuğrulca tarafından kaleme alınan ve Malatya Kent Konseyi tarafından kitap haline getirilen Malatyalı Niyazi Mısri Hayatı ve Düşünceleri isimli kitap hediye edildi.

Hacı Bektaşi Veli Vakıf Başkanı Hasan Meşeli’yi, Malatya Cem Vakfı Başkanı Eşref Doğan’ı ve Malatya İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül’ü yerinde ziyaret eden Tuğrulca “Niyazi Mısri ve hoşgörü” üzerine karşılıklı görüş alışverişinde bulunmak üzere bu ziyaretleri gerçekleştirdiklerini söyledi.

Tuğrulca, günümüz dünyasında hoşgörü ve barış için Niyazi Mısri gibi değerli şahsiyetleri tanımaya, , anlamaya ve feyz almaya ihtiyacımız olduğunu söyledi.
 

Ziyaret esnasında konuşan Hacı Bektaşi Veli Vakıf Başkanı Hasan Meşeli; Anadolu’nun ve Malatya’nın gönül ve mana insanı olan Niyazi Mısri’nin Kent Konseyi tarafından gündeme getirilmesine ve hafta olarak kutlanılmasına öncülük etmesinden dolayı Malatya Kent Konseyini kutladıklarını ve çalışmaya destek verdiklerini ifade etti.

Meşeli; engin hoşgörü ilkelerini savunan, bütün kötülüklerin yok edilmesi için sevginin önemini vurgulayan Niyazi Mısri’nin anlaşılmasına ve örnek alınmasına günümüzde tüm insanların ihtiyacı olduğunu belirtti.

Daha sonraki ziyarette söz alan Cem Vakfı Başkanı Eşref Doğan; Kent Konseyinin faaliyetlerini yakından takip ettiklerini ve gönülden desteklediklerini söyledi. Malatya’da, toplumsal barışın anlayışın önceden beri önemsendiğini vurgulayan Doğan: “Niyazi Mısri Malatya ve Türkiye’nin irşat kapısıdır, rotamıza yön verirken onun duygu ve düşüncelerinden istifade etmeye hepimizin ihtiyacı vardır” dedi.

İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül: “Âlim, mutasavvıf ve şair olan Niyazi Mısri Malatya’nın ve Türkiye’nin önemli bir şahsiyetidir” dedi. Gül, Malatya Kent Konseyinin bu önemli şahsiyeti tanıtmaya öncülük etmesinin oldukça önemli olduğunu belirterek : “Gayretinizi takdir ediyor ve yakından takip ediyorum. Malatya da olduğu gibi Türkiye ve tüm dünyada da tanıtılması gerekmektedir” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 663
Bu Ay : 7460
Toplam : 7460

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom