Piton Yılan Gaziantep'e Gönderildi

Malatya'da el konulan piton yılan Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ne götürüldü.

Piton Yılan Gaziantep'e Gönderildi Malatya Haber

Özalper Mahallesi'nde oturan Hayrettin Baydoğan isimli şahısın bir kişiden satın aldığı piton yılan yavrusunu park'ta gezdirmesi nedeniyle Çevre ve Orman Müdürlüğü görevlileri tarafından, 4915 sayılı yaban hayvanların ticareti kanun gereği el konulan piton yılanının belgesi olmadığı gerekçesiyle el konulmuştu.

Çevre ve Orman Müdürlüğü Veteriner Hekimi Mustafa Öner, Hayrettin Baydoğan isimli şahsın elinde bir fotokopi belge olduğunu ancak, yılanın belgesi olduğuna ilişkin düzenlenen belge olduğuna kanaat getirmediklerini ifade edip, 4915 sayılı yaban hayvanların ticareti kanun gereği el konulan piton yılanının belgesi olmadığı gerekçesiyle el koyarak, en yakın Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ne gönderdiklerini ifade etti.

Hayvanları çok sevdiğini söyleyen Hayrettin Baydoğan isimli emekli şahıs ise, "Evimde kuş, kaplumbağa gibi hayvarları beslerdim. Şimdi kiracı olunca fazla hayvan besleyemiyorum. Sadece iki kuş besliyorum"diyerek, parkta otururken bir kişinin yılan sattığını görünce aldığını aktardı. "Yılan da neticede hayvandır. Onun da bakıma ve beslenmeye intiyacı vardır"diyen Baydoğan, kendisinden yılanın gasp yoluyla alındığını iddia edip, yasal haklarını kullanacağını bildirdi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 8
Bu Ay : 1861
Toplam : 1861

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom