Tüketici Hakları Haftası

Tüketici Hakları Derneği (THD) Malatya Şubesi Başkanı Zuhal Dişer, "Sadece tüketicinin yanında değil, aynı zamanda mal ve hizmet satışı ve üretimi yapanlarında yanındayız"dedi.

Tüketici Hakları Haftası Malatya Haber

THD Malatya Şubesi Başkanı Zuhal Dişer, yaptığı açıklamada, " Tüketici Hakları haftası bütün dünyada ve ülkemizde de 15-21 Mart tarihleri arasında kutlanır ve Tüketici olarak haklarımızın nasıl korunacağına tüketici olarak bilinçli olmamızın önemine yönelik çalışmalar yapılır. Tüketiciye, yani insana verilen hak bu dünyanın en kutsal saydığı bir haktır. Anayasamızın 172. maddesinde belirtildiği gibi, 'Devlet tüketicileri koruyucu ve aydınlatıcı tedbirler alıp, tüketicilerin kendilerini koruyucu girişimlerini teşvik eder' hükmü, halkımızın güvenilir alışveriş yapabilme hareketini garanti altına almaktadır"ifadelerini kullandı.
Tüketici Hakları Derneği Malatya Şubesi olarak bu anlamda kurulduğuklarından beri bilinçlendirme, şikayet konularına çözüm yolları göstermek ve çözmek gibi konularda hizmet ettiktlerini vurgulayan dişer, açıklamasını şöyle tamamladı: "Tüketiciler haklı olduğu konularda haklarını aramalıdır. Bu alandaki gelişmeleri her geçen gün daha iyi görmekteyiz. Fakat yinede yetersiz olduğunu düşünüyoruz.
Tüketici Hakları Derneği Malatya Şubesi olarak sadece tüketicinin yanında değil, aynı zamanda mal ve hizmet satışı ve üretimi yapanlarında yanındayız. Biz biliyoruz ki bilinçli satıcı veya üretici her zaman daha çok kazanır. Dernek olarak bize ulaşan sorunlarda satıcıların veya üreticilerin de bizlere köstek değil destek olmasını bekliyoruz. Çok küçük basit konularda bile tüketicilerin haklarını hiçe sayarak derneğimizin sorunları çözmeye yönelik mücadelesinde sorun yaşatan satıcıları da zaman içinde
kamuoyuyla paylaşacağımızı belirtmek isterim."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 729
Bu Ay : 4527
Toplam : 4527

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom