Malatya'da Niyazi Mısri Hafta

Malatya Kent Konseyi Niyazi Mısri Çalışma Grubu 16-22 Mart Niyazi Mısri Haftası Etkinliklerini düzenleyecek.

Malatya'da Niyazi Mısri Hafta Malatya Kültür-Sanat

“16-22 Mart Niyazi Mısri Haftası” münasebetiyle Malatya Kent Konseyi Niyazi Mısri Çalışma Grubu tarafından bir dizi etkinlik planlandı. Malatyalı Niyazi Mısri’nin hayatı ve düşüncelerini anlatmak ve aktarmak üzere bilgilendirme çalışmaları yapan grubun temsilcisi Orhan Tuğrulca hafta boyunca sürecek etkinlikler hakkında bir açıklama yaptı. 

Tarihçi – Yazar Orhan Tuğrulca yaptığı açıklamada “16-22 Mart’ın Niyazi Mısri Haftası olarak kutlanması ile ilgili olarak Malatyalı hemşerilerimizi Niyazi Mısri hakkında bilgilendirmek istiyoruz, bu nedenle 01 Haziran 2010 tarihinde Malatya Kent Konseyi Genel Kuruluna sunduğumuz ve genel kurul tarafından kabul edilen söz konusu haftayı çeşitli etkinliklerle kutlamayı planlıyoruz,” dedi.
 
Niyazi Mısri: “Hep gökleri İndirseler Şerbet ile Doldursalar ”
 
Bu kapsamda ilk etkinliklerinin 16 Mart 2011 Çarşamba günü saat 12.00-13.00 saatleri arasında PTT önündeki Osmanlı Çeşmesinden Malatya Halkına “şerbet ikramı” ile hafta etkinliklerini başlatacaklarını söyleyen Orhan Tuğrulca, ikinci olarak 17 Mart 2011 Perşembe günü saat 18.00-19.00 saatleri arasında Yeni Cami önü eski Soykan Park alanında “Karanlığa Bir Mum da  Sen Yak,” sloganından hareketle vatandaşlara “hediye mum ve broşür” dağıtacaklarını söyledi.
 
Tarihçi-Yazar, Malatya Kent Konseyi Niyazi Mısri Çalışma Grubu Temsilcisi Orhan Tuğrulca, Niyazi Mısri Haftasının son etkinliğini 22 Mart 2011 Salı günü saat 19.00 da İl Özel İdare Konferans Salonunda kendisinin sunacağı “Niyazi Mısri’nin hayatının ve düşüncelerinin anlatıldığı bir konferans” düzenlenmesini planladıklarını belirtti.

Orhan Tuğrulca yaptığı açıklamanın sonunda hafta boyunca gerçekleştirecekleri etkinliklere tüm vatandaşların katılımını beklediklerini söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 988
Bu Ay : 7072
Toplam : 7072

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom