Malatya Milletvekili Aday Adayları

Milletvekili genel seçiminde milletvekili aday adayı olanların AK Parti'ye başvuruları sürüyor.

Malatya Milletvekili Aday Adayları Malatya Siyaset

AK Parti Malatya il binasında düzenlenen programla, Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Doktor Ali Yalçın, başvuru dosyasını AK Parti il başkanı Bülent Tüfenkçi'ye teslim etti.

Ali Yalçın yaptığı konuşmada, önemli sorunlardan birinin de siyasal temsil olduğu iddiasında bulundu.  ayrıca; Adıyaman, Bingöl ve Muş'dan Malatya'ya gelmiş ve komşuluk ilişkilerimiz olan önemli bir kesimde benim adaylığım konusunda oldukça heyecanlılar. Ayrıca Rışvan aşireti ailesi olarak da hep burdayız. Herkesi kucaklıyoruz diyerek başvurusunu Bülent Tüfenkçi'ye teslim etti 

Milli Eğitim Müdürlüğü'nden istifa edip AK Parti'den milletvekili aday adayı olan Mehmet Bulut da, başvuru dosyasını il başkanı Tüfenkçi'ye verdi.

Mehmet Bulut yaptığı konuşmada, Akıncılar Derneği kurucusu olduğunu, Milli Türk Talebe Birliği'nde etkin olarak çalıştığını, merhum Necmettin Erbakan'ın Malatya programlarında anons görevinde bulunduğunu ifade edip, "Sayın başbakan ile bire bir örtüşen çalışmalarımız oldu" ifadelerini kullandı.

Sağlık İl Müdürlüğü'nden ayrılıp AK Parti'den milletvekili aday adayı olan Hacı Bayram Zengin de başvuru dosyasını AK Parti'ye verirken burada yaptığı konuşmada, Türkiye'de ezberlerin bozulduğunu ifade edip, değişim ve dönüşüme kayıtsız kalamayacaklarını vurguladı. "Hesap soran değil, hesap veren olacağız"diyen Zengin, "Bizden kaynaklanan başarısızlık olursa elbetdeki hesabını da veririz" ifadelerini kullandı.  

AK Parti il binasında düzenlenen törenle Malatya Belediyesii eski başkanı Cemal Akın da, aday adaylığı başvuru dosyasını AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi'ye teslim etti.

Cemal Akın programda yaptığı konuşmada, "Size hizmet etmek son nefesime kadar boynumuzun borcudur"diyerek, belediye başkanlığı döneminde Malatya'yı büyükşehire hazırladığını vurguladı. 

Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri iken istifa edip aday adayı olan Sait Kabadayı da AK Parti'ye gelerek, başvuru dosyasını Tüfenkçi'ye sundu. Kabadayı yaptığı konuşmada, "Bilgi, birikim ve samimiyet sözleriyle yola çıktım. Türkiye'yi 2023'e taşımada başarıyla yürüyen sayın başbakanımız ve genel başkanınız sayın Recep Tayyip Erdoğan'la birlikte demokrasinin daha da güçlendirilmesine katkım olması için milletvekili aday adayı oldum"dedi.

Diğer yandan, Kemal Oğuz da aday adaylığı müracatanı yapıp, başvuru dosyasını Tüfenkçi'ye verdi.

Bu arada, AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi de aday adaylarına partinin rozetine takıp, aday adaylık başvuru dosyalarını alırken yaptığı konuşmada, aday adayları için Malatya'da temayül yoklamasının 20 Mart Pazar günü Yeşiltepe Spor Salonu'nda yapılacağını ifade etti.

Öte yandan, 12 Eylül 1980 öncesi CHP'den Yaşiltepe Belediye Başkanlığı yapan Bayram Yumrutepe'nin de, Sanayi Ticaret ve İl Müdürlüğü'nden istifa edttiği ve AK Parti'den aday adayı olmak için müracat edeceği kaydedildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 111
Bu Ay : 4477
Toplam : 4477

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom