Battalgazi'de Tarım Desteklemeleri Anlatıldı

Malatya'nın Battalgazi ilçesinde düzenlenen toplantıda, tarımsal desteklemeler katılımcılara anlatıldı

Battalgazi'de Tarım Desteklemeleri Anlatıldı Malatya İlçe

Tarımsal desteklemeler bilgilendirme toplantısına Kaymakam Abdulmuttalip Aksoy, Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Tarım İl Müdürü Hamit Aygül, Çiftçi Eğitim ve Yayım Şube Müdürü Ahmet Turan Karaca, İlçe Tarım Müdürü Adnan Özdemir, İlçe Tarım Müdürlüğü teknik elemanları ile köy ve mahalle muhtarları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Battalgazi Kaymakamı Abdulmuttalip Aksoy, "Muhtarlardan ricam 2011 yılı tarımsal desteklemelerini çiftçilerinize tam ve doğru anlatın. Çiftçilerimiz tüm tarımsal desteklemelerden azami ölçüde faydalansın. Bu konuda siz muhtarlara çok iş düşüyor" dedi

Tarım İl Müdürü Hamit Aygül ise, "2011 yılı Tarımsal Desteklemeleri açıklanmıştır. Bu toplantılardaki amacımız, ilimiz sınırları içinde bulunan tüm çiftçi ve üreticileri bu desteklemeler hakkında bilgilendirmek ve istifade ettirmektir. Tarım Bakanlığımızın üretime vermiş olduğu bu desteklerden yasalar ve uygulamalar çerçevesinde tüm üreticilerimizin yararlanması en büyük dileğimizdir.

Battalgazi ilçemiz tarımsal desteklemelerden yeterince faydalanamamaktadır. Siz muhtarlardan ricam 2011 yılı tarımsal desteklemeleri köyünüzde ve mahallenizde bulunan çiftçilere anlatmanızdır.

Tarımsal desteklemelerle ilgili yaptırmış olduğumuz afiş ve broşürleri çiftçilerimizin görebileceği şekilde ilan tahtalarınızda mutlaka ilan edin. Tarım Bakanlığımız tüm tarımsal üretim kollarını yüksek oranda desteklemektedir. Mutlaka bu desteklerden üreticilerimizin faydalanmasını sağlayın"ifadelerini kullandı.

"Tarım dünyada, ülkemizde ve ilimizde sürekli yükselen bir değer. Bu tarımsal desteklemeler sayesinde daha da yükselerek devam edecektir"diyen Aygül, konuşmasını şöyle tamamladı: "Siz değerli muhtarlara ve çiftçilerimize İl ve İlçe Müdürlüklerimizin kapıları açık. Akıllarında soru işareti bulunan üreticilerimizi de İl ve İlçe Tarım Müdürlüklerimize bekliyoruz. Ayrıca tüm il ve ilçemizdeki köylerimiz için tespit ettiğimiz ve İl Tarım Müdürlüğümüzün veb sitesinde yayınlamış olduğumuz tarım danışmanlarımız mevcuttur.Bu çalışma aile hekimliğinin bir benzeri çalışmadır. Çiftçilerimiz tarımsal konularla ilgili her türlü sorunlarını bu tarım danışmanlarımıza iletebilirler."

Daha sonra desteklemeler hakkında bir sunum yapıldı. Program soru cevap şeklinde devam etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 740
Bu Ay : 2269
Toplam : 2269

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom