Onlar Sadece Yolcu Taşımıyor

Arapgir’ den Malatya’ ya ve Elazığ’ a sefer yapan Palabirlik Yazıhanesinin yetkilileri ve bir kısım şoförleriyle yazıhane , belediye ve ilçe halkı arasındaki ilişkileri içeren bir sohbet toplantısı düzenlendi.

Onlar Sadece Yolcu Taşımıyor Malatya İlçe

Arapgir’ den Malatya’ ya ve Elazığ’ a sefer yapan Palabirlik Yazıhanesinin yetkilileri ve bir kısım şoförleriyle yazıhane , belediye ve ilçe halkı arasındaki ilişkileri içeren bir sohbet toplantısı düzenlendi.

Yazıhane yetkilileri ve şoför esnafları 40 yıldır Arapgir’ den Malatya ve Elazığ’ a sefer yaptıklarını, yolcu taşıma sırasında bir kısım şoförler ile yolcular arasında bazen sorunların yaşandığını bu tür olumsuzlukların da normal olduğu, Taşıma mesafesinin 120 km. olmasından dolayı da bir takım sorunların yaşanmasının kaçınılmaz olduğunu ve burada yazıhane işletmecilerine büyük görev düştüğü konusunda görüş ve düşüncelerini söylediler.

Yazıhane işletmecileri daha önce iki firma olan minibüsçüleri tek firmanın çatısı altında toplayarak haksız rekabeti önlediklerini ve hizmeti tek elden idare ettiklerini, günlük sefer sayılarını yolcu kapasitesine göre artırdıklarını ve hiçbir yolcuyu mağdur etmediklerini dile getirdiler. Ayrıca yolcu taşımacılığının yanı sıra emanet edilen eşya ve değerli evrakları da taşıdıklarını, emanet eşyadan hiç kimseden ücret talep etmediklerini, talep eden şoförlerin ise istisna olduğunu, çalışan 22 şoförün de güvenilir esnaflar olduğunu, şimdiye kadar hiçbir emanete zarar gelmeden yerine teslim ettiklerini ve yılda bir kargo şirketinden daha fazla emanet eşya taşıdıklarını söylediler. İlçe nüfusunun sürekli düşmesinden dolayı yazıhaneci esnaflarının dolu gidip boş döndüklerini ve çoğu zaman yakıt giderlerini bile karşılayamadıklarını dile getirdiler.

Belediye Başkanı Haluk CÖMERTOĞLU’ da konuşmasında; yazıhanecilik birlikte yaşama kültürüdür, Arapgir’ in 40 yıllık geçmişinin bir simgesidir. Belediye hepimizin, kurumlar hepimizindir. Bu nedenle sorunlara ortak çözüm bularak hizmeti devam ettirmemiz gerektiğini söyledi. İlçemizin ufkunun açıldığını, geleceğe güvenle bakmaya başladığımızı, son aylarda kurumlar bazında ilçeye tarihi yatırımların yapılmaya başlandığını, ilçemize çevre yolu yapıldığını, güneyi kuzeye bağlayan duble karayolunun ilçemiz içerisinden geçeceğini ve bununla birlikte taşımacılık sektörünün de önem kazanacağını vurguladı.

Özellikle Malatya Arapgir arasında sadece yolcu değil, kültürümüzün de taşındığına vurgu yapan başkan, işletmecilerden müşteriye saygıyı ihmal etmemelerini, mümkün mertebede araya yolcu alınmamasını, halkın arasında konuşulan konulara duyarlılıkla eğilmelerini istedi. Sefere çıkan yolcu taşıma araçlarıyla mesai haricinde halk üzerinde kötü intiba uyandıracak işlere alet edilmemesine de özellikle vurgu yaptı.

Tarihi ve doğal dokusuyla bölgenin cazibe merkezi olan İlçemizin tanıtılmaya ihtiyacı olduğunu ve burada herkese büyük görevler düştüğünü, bunun için ise işletmecilerin yatırımlarını ilçemize yönelik olarak planlamalarını, belediye olarak girişimci ve yatırımcılara her türlü desteğin sağlanacağını, yeni yatırımlar neticesinde ilçemizdeki göçün duracağını ve geriye dönüşün başlayacağını söyledi.

Bu tür toplantıların üç ayda bir tekrarlanması yönünde prensip kararı alındıktan sonra toplantı tamamlandı.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 579
Bu Ay : 579
Toplam : 579

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom