Fırat Kalkınma Ajansı, Yönetim Kurulu Toplantısı

Fırat Kalkınma Ajansı, Malatya'da Yönetim Kurulu Toplantısı'nı gerçekleştirdi.

Fırat Kalkınma Ajansı, Yönetim Kurulu Toplantısı Malatya Haber

Fırat Kalkınma Ajansı'nda gerçekleştirilen toplantıya; Tunceli Valisi ve Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Taşkesen, Malatya Valisi Ulvi Saran, Bingöl Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Elazığ Valisi Muammer Erol, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata, Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Fethi Altunyuva ile Malatya, Bingöl, Tunceli ve Elazığ illerinin sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

Yönetim Kurulu toplantısı öncesinde basın mensuplarına bir açıklamada bulunan Tunceli Valisi ve Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Taşkesen, toplantıda 2010 yılı çalışmalarının değerlendirileceğini kaydetti. Vali Taşkesen, 2011 çalışma programı ve bütçesinin de toplantıda ele alınacağını ifade ederek, "Malum olduğu üzere ajansın yürüttüğü 2010 yılı Ekonomik Gelişme Mali Destek Programı başvuruları yılsonu itibariyle tamamlanmış ve değerlendirme süreci başlatılmıştı. Değerlendirme süresi kapsamında, program başvurularının dış uzman değerlendirmeleri ve teknik değerlendirme komitesi çalışmaları tamamlanmış olup, yönetim kurulu süreçleri icra edilecektir. Toplantımızda ayrıca, ajansın faaliyet raporu doğrultusunda 2010 yılı çalışmaları değerlendirilecek, 2010 yılı İnsan Kaynakları Raporu incelenecek ve bu yıl hedeflenen faaliyetler ile uygulanacak destek programlarına yönelik olarak da, 2011 yılı çalışma programı ve bütçesi ele alınacaktır" dedi.

Vali Taşkesen, "Turizme Doğru" konulu bir sunumunda yapılacağını kaydederek, "Toplantımızın sın bölümünde de Anadolu Doğa ve Kültür Koruma Kooperatifi, "Fırat Havzası'nda Yerel Ürün İşleme Temelli Tarımsal Kümeleme Potansiyeli Araştırması" ve "Fırat Havzası'nda Sürdürülebilir Turizme Doğru" konulu çalışmaları hakkında yönetim kurulumuz bilgilendirilecektir" diye konuştu.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 152
Bu Ay : 3596
Toplam : 3596

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom