Başdemir Okulu Törenle Açıldı

Malatya'nın ilk çelik konstrüksiyonlu ve Osmanlı mimarisi görünümünde olan"Hayriye Başdemir İlköğretim Okulu" binası törenle açıldı.

Başdemir Okulu Törenle Açıldı Malatya Eğitim

İstanbul'da Malatyalı iş adamı Mustafa Başdemir'in yapımını üstlendiği ve Malatya Valiliği ile İnönü Üniversitesi'nin de katkı sunduğu "Hayriye Başdemir İlköğretim Okulu" binası İnönü Üniversitesi kampüsünde tamamlanarak öğrencilerin hizmetine törenle sunuldu.

Okulun açılış töreninde, Vali Ulvi Saran, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya milletvekili Mevlüt Aslanoğlu, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik ve iş adamı Mustafa Başdemir konuşma yaparak, eğitimin önemini anlattılar.

İnönü Üniversitesi kampüsünde 21 yıldır hizmet veren Kampüs İlköğretim Okulu'nun yetersiz koşullar altında eğitim vermesi nedeniyle yapılan yeni okulun, ihtiyacı karşılayacağı bildirildi. 

Malatya'nın ilk çelik konstrüksiyonlu ve Osmanlı mimarisi görünümünde olan Hayriye Başdemir İlköğretim Okulu'nun temeli 2010 yılının mayıs ayında atılmıştı. 10 ay gibi kısa bir sürede tamamlanan ilköğretim okulunun açılmasıyla birlikte öğrenciler, daha modern bir binada eğitim sürdürmenin mutluluğunu yaşıyorlar.

Törende, eğitime katkısından dolayı Vali Saran, iş adamı Başdemir'e plaket verdi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 12
Bu Ay : 7158
Toplam : 7158

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom