Suyu gören muhtar şaşırdı!..

Malatya İl Özel İdaresi tarafından merkeze bağlı Hisartepe köyünde şebekeli sistem içme suyu bulunması muhtarı sevince boğdu.

Suyu gören muhtar şaşırdı!.. Malatya Haber

Malatya İl Özel İdaresi ekipleri merkez Hisartepe köyünde daha önce çeşitli noktalarda su arama çalışması yaptı. Yeterli su bulunamayınca çalışmalar devam etti ve en son çalışma yapılan yerde suya kavuşuldu. Suyun bulunmasıyla birlikte Hisartepe köyü Muhtarı Rıfat Karadağ adeta sevince boğuldu. Sevincini, elbiseleriyle birlikte suyun önüne girerek gösteren muhtar Karadağ, yetkililere teşekkür etti.

Karadağ, 21 yıldır muhtar olduğunu kaydederek kendisinin ve kendisinden önceki 45 yıllık muhtarın da bu suyun özlemini çektiklerini belirtti. Suyun bulunmasının mutluluk verici olduğunu ifade eden Karadağ, 50 haneli ve 250 nüfuslu köyde, bulunan su ile birlikte şebekeli sistemin kurulmasıyla evlerde su kullanımının sağlanmış olacağını dile getirdi.

Köydes kapsamında yapılan çalışmayla yeterli su bulunması sonucu köyde şebekeli sistem kurulması imkanı oluştuğu kaydedildi. Köyde daha önce çeşmeli olarak suyun kullanıldığı öğrenildi.

-KÖYDES’LE KÖYLERE 84 MİLYON TL KULLANILDI-

Malatya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sami Er, Köydes projesi kapsamında Malatya’da köylerin yol ve içme suları için son üç yılda 75 milyon TL kaynak kullanıldığını kaydederek, “Bu yıl da kullanılan 9 milyon TL ile Köydes kapsamında köylerimiz için 4 yılda 84 milyon TL kullanılmış olacak. Bu yıl sağlanan kaynakla köylerimizde 115 yol ve içme suyu projesi uygulanacak. Projeler, yürütülmeye devam ediyor, 496 köyümüzün 475’inde şebekeli sistem içme suyu bulunuyor. Kalan 21 köyümüz ve bağlı ünitelerde şebekeli sistem içme suyu kullanımı için çalışmalar devam ediyor.” açıklamasında bulundu.

Sami Er, Köydes projesinin Kaymakamlıklara bağlı Köylere Hizmet Götürme Birlikleri ile ortak yürütüldüğünü kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 490
Bu Ay : 8549
Toplam : 8549

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom