Malatya ve Türkiye'de Hava Durumu

Meteorlojiden alınan bilgilere göre Malatya ve Türkiye'de hava durumu nasıl olacak?

Malatya ve Türkiye'de Hava Durumu Malatya Yaşam-Sağlık

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinde görülecek yağışların Ordu, Giresun, Tokat, Bitlis, Siirt, Şırnak ve Hakkari ile öğle saatlerinden itibaren Adana, Osmaniye ve Hatay çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Yağışlar genellikle karla karışık yağmur ve kar, Batı Akdeniz kıyıları (Antalya, Alanya, Anamur), Doğu Akdeniz (Adana, Mersin, Osmaniye,, K.Maraş, Hatay), Güneydoğu Anadolu ile İzmir, Malatya, Elazığ, Giresun, Trabzon ve Rize çevrelerinde yağmur ve sağanak şeklinde olacak.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey, iç ve batı kesimlerde hissedilir derecede (6-8 derece) olmak üzere azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, güneydoğu kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara, Batı Karadeniz'in batısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli, zamanla fırtına şeklinde (80-100 km/saat) esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Ordu, Giresun, Tokat, Bitlis, Siirt, Şırnak ve Hakkari ile öğle saatlerinden itibaren Adana, Osmaniye ve Hatay çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, Marmara, Batı Karadeniz'in batısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli, zamanla fırtına şeklinde (80-100 km/saat) esmesi beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (deniz ve kara ulaşımında aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi,soba zehirlenmeleri vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Çok bulutlu ve yağmurlu, zamanla aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Rüzgar kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli, öğle saatlerinden sonra fırtına (80-100 km/saat) şeklinde esecek.

EGE: Çok bulutlu, iç kesimleri(Afyon, Manisa, Kütahya, Uşak, Denizli) ile gece saatlerindeİzmirçevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle karla karışık yağmur ve kar, İzmir ve Denizli çevrelerinde yağmur ve sağanak şeklinde olacak. Rüzgar Kuzey Ege Kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli, öğle saatlerinden sonra fırtına (70-90 km/saat) şeklinde esecek.

AKDENİZ: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, Burdur ve Isparta'nın yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden sonra Adana, Osmaniye ve Hatay çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar karla karışık yağmur ve kar, sabah saatlerinde Nevşehir,Kayserive Konya çevrelerinde yağmur şeklinde olacak.

BATI KARADENİZ: Çok bulutlu ve yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle karla karışık yağmur ve kar, kıyılarda yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde olacak.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu ve yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle karışık yağmur ve kar, Giresun, Trabzon ve Rize çevrelerinde yağmur şeklinde olacak. Yağışların Ordu, Giresun ve Tokat çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle karla karışık yağmur ve kar, Malatya ve Elazığ çevrelerinde yağmur şeklinde olacak. Yağışların Hakkari, Şırnak ve Bitlis çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bölgenin doğusunda bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgede eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 686
Bu Ay : 6770
Toplam : 6770

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom