Kuluncaklılara arı dağıtıldı...

Malatya Kuluncak Kaymakamlığı SYD Vakfı ve Kuluncak İlçe Tarım Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilen proje kapsamında, 7 çiftçiye toplam 190 adet arı dağıtıldı.

Kuluncaklılara arı dağıtıldı... Malatya İlçe

Dağıtım merasimine katılan Kuluncak Kaymakamı Hüseyin SAYIN; “Bölgemiz arı yetiştiriciliği için çok uygun. Bu Proje kapsamında vakfımız ve İlçe Tarım Müdürlüğümüz tarafından belirlediğimiz 7 vatandaşımıza toplam 190 adet arılı kovan ve arıcılık malzemesi dağıtımlarını gerçekleştirdik. Şu anda onaylanmış olan 7 adet Bahçe El Traktörü ve 2 adet 255 m2 sera projelerimiz var. En kısa zamanda bu projelerimizin teminini gerçekleştireceğiz. Bu Projenin gerçekleşmesinde emeği geçen İlçe Tarım Müdürümüze ve SYD Vakfı Müdürümüze teşekkür ederim” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kuluncak İlçe Tarım Müdürü Turan Uğur İNCE ise “İlçemiz arı yetiştiriciliği için çok uygun bir arazi ve bitki yapısına sahip. Gezginci arıcılık yapan vatandaşlarımız belli dönemlerde ilçemizde konaklamakta. Biz de böyle uygun bir ortama sahip olan İlçemizde ekonomik bakımdan getirisi yüksek olan arıcılığa destek olmak için bu projeyi başlattık. Geçen yıl dağıtımını yapmış olduğumuz arılardan iyi sonuçlar elde ettik. Bu nedenle bu yıl da projeyi devam ettirme kararı aldık.  SYD Vakfı ile birlikte ortak yürüttüğümüz bu proje kapsamında İlçemiz İlisuluk Köyü’nden Cengiz GÜRBÜZ, Erdal YILMAZ, Doğan TURGUT, Kızılhisar Köyü’nden Hasan GÜLEÇ ve Çayköy Köyü’nden Mustafa MECİT’e 34’er arılı kovan ve arıcılık malzemesi, Merkez Yeni Mahalle’den H.Karip DOĞAN ve Kızılmağara Köyü’nden Bekir DOĞAN’a ise 10 ar adet arılı kovan ve arıcılık malzemesi dağıtımını yaptık. Önümüzdeki haftalarda onaylanmış olan Bahçe El Traktörleri ve Seraların dağıtımını gerçekleştireceğiz” dedi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 308
Bu Ay : 3752
Toplam : 3752

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom