Görme Engellilere Milli Takım Forması

Malatya Görme Engelliler Spor Derneği'nin iki sporcusu Dünya Oyunları'nda milli takım forması giyecek.

Görme Engellilere Milli Takım Forması Malatya Spor

Malatya Görme Engelliler Spor Derneği'nin iki sporcusu Dünya Oyunları'nda milli takım forması giyecek.

Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadi Fındıklı, milli takıma birçok sporcu göndermenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Fındıklı, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak sporcuların gelişimi noktasında büyük bir emek sarf ettiklerini kaydederek, "Yine milli takıma sporcu göndermiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ünal Dönmez satrançta, Emre Yaylacı ise, uzun atlamada ilimizi temsilen milli takıma gittiler. Tabi Malatya olarak milli takıma birçok sporcu gönderiyoruz. Şuan da Şüheda Emre, Boks milli takımında Polonya'da yapılacak olan şampiyonaya katılacak. Bu kardeşlerimizi tebrik ediyorum. Emeği geçen antrenörlerimize de teşekkür ediyorum" dedi.

Milli takıma sporcu göndermenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Fındıklı, "Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü coşkun bir şekilde sportif faaliyetlerine devam etmektedir. Birçok spor branşında 35 sporcumuzu milli takımlara gönderdik. Bir ilin sportif başarılarının en önemli göstergesi, milli takımlara gönderdiği sporcu sayısıdır. Malatya bu açıdan Türkiye'nin ilk 15 ili içindedir. Bununla da övünüyoruz. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü teşkilatımız bütün sporcu ve antrenörlerimizin hizmetindedir. İnşallah daha büyük başarılara imza atacağız" diye konuştu.

Malatya Görme Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı Şerif Büyüktaş ise, "Malatya Görme Engelliler Spor Kulübü Derneği olarak Antalya'da Nisan ayında yapılacak olan Dünya Oyunlarına 2 sporcumuzu gönderiyoruz. Ünal Dönmez, Türkiye Satranç Turnuvası'nda derece yapıp, milli takıma seçildi. Emre Yaylacı ise, yüksek atlamada Türkiye Şampiyonu oldu" ifadelerini kullandı.

Büyüktaş, iş adamlarında da destek talebinde bulunarak, "Temennimiz sporcularımızın Malatya'yı en iyi şekilde temsil etmeleridir. Bu anlamda Valimiz Ulvi Saran'a, Vali Yardımcımız Sezer Işıktaş'a, Malatya Belediye Başkanımız Ahmet Çakır'a, Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sadi Fındıklı'ya bizlere verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. İş adamlarımızdan da bu anlamda destek bekliyoruz. Çünkü bu çocuklar, Malatya'nın çocuklarıdır. O nedenle bu çocuklara destek versinler" dedi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 983
Bu Ay : 7067
Toplam : 7067

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom