4 Mart Türkiye gündemi

4 Mart Türkiye ve Malatya Gündemi

4 Mart Türkiye gündemi Türkiye-Dünya

Cumhurbaşkanı Gül'ün programı
- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İstanbul Wow Otel'de saat 11.00'da 4 Mart Dünya Engelliler Sempozyumu'na katılacak. Gül, Tarabya Köşkü'nde saat 14.00'te Slovenya Başbakanı Borut Pahor ve beraberindeki heyeti, saat 16.30'da TÜSİAD Başkanlar Konseyi heyetini kabul edecek.

 

TBMM Başkanı Şahin'in programı
- TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, İstanbul Sefaköy Kültür Sanat Merkezi'nde saat 13.30'da Küçükçekmece Belediyesi'nin düzenlediği "Küçük İstanbul Buluşmaları" etkinliğine katılacak.

 

Başbakan Erdoğan'ın programı
- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde saat 10.00'da 'TOKİ 2011 Konut Kurultayı'na katılacak. Çağlayan'da saat 14.00'te, yapımı tamamlanan İstanbul Adalet Sarayı'nın Adalet Bakanlığı'na teslim törenine iştirak edecek olan Erdoğan, Levent'te saat 16.00'da Avrupa'nın en yüksek binası olan Sapphire'in açılışını gerçekleştirecek.

 

Bakanların faaliyetleri
- Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İstanbul'da, saat 10.00'da "TOKİ 2011 Konut Kurultayı"nın açılış törenine, saat 14.00'te İstanbul Ticaret Odası'nda "Sinema Televizyon Araştırma Raporu"na ilişkin toplantıya, saat 17.30'da İtalyan Kültür Merkezi'nde "Beyoğlu Sohbetleri" programına, saat 18.30 Esma Sultan Yalısı'nda "World Travel Channel" televizyon kanalının açılış gecesi kokteyline katılacak.

- Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Haliç Kongre Merkezi'nde saat 10.00'da, "TOKİ 2011 Konut Kurultayı" programının açılış törenine katılacak.

- Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, İstanbul'da saat 12.00'de, restorasyon çalışmaları tamamlanan Pertevniyal Valide Sultan Camisi'nin ibadete açılması nedeniyle düzenlenen törene katılacak.

- Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, İstanbul'da 10.00'da, Çırağan Palace Kempinski'de gerçekleştirilecek olan ve DASK'ın "Zorunlu Deprem Sigortası Seferberliği"ni anlatacağı toplantıya katılacak. Babacan, Four Seasons Hotel'de saat 17.30'da, "AB'nin Ötesindeki Avrupa: Tüm Kıtanın Jeoekonomisi" konulu basın toplantısına katılacak.

- Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, İstanbul'da saat 12.15'te, Sheraton Otel'de gerçekleştirilecek olan Slovenya İş Forumu Toplantısına, saat 14.30'da Kocaeli'nde Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneğinin Genel Kurulu'na katılacak. Çağlayan, saat 19.30'da Rahmi Koç Müzesi'nde, Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri'nin düzenlediği İhracatçı Birlikleri-Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması ödüllerinin sahiplerini bulacağı törende bulunacak.

- Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, saat 13.30'da İstanbul Sheraton Otel'de, "Libya'da yaşanan olaylar üzerine mağdur olan yatırımcı iş adamlarına yönelik hükümetin sağlayacağı destekler" konusunda ortak basın toplantısı düzenleyecek.

- Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, İstanbul'da saat 09.00'da, Dünya Engellilik Sempozyumu Çalıştayı'na katılacak ve programda bir konuşma yapacak. Kavaf, saat 19.00'da, TOKİ 2011 Konut Kurultayı gala yemeğine katılacak.

- Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Denizli'nin Sarayköy ve Buldan ilçelerindeki seralar, hayvan pazarı ve mezbahada incelemelerde bulunacak. Eker, saat 17.00'de, sektör temsilcileriyle EGS Park ve Fuar Merkezi'nde bir araya gelecek.

- İçişleri Bakanı Beşir Atalay, saat 10.30'da Ankara'nın Elmadağ ilçesi Hasanoğlan beldesinde Polis Meslek Yüksek Okulu'nun açılış törenine katılacak.

- Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, saat 10.00'da Ankara Hilton Oteli'nde "Uluslararası İlhan Projesi"nin tanıtım toplantısına katılacak.

- Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, saat 10.00'da Erkunt Traktör Fabrikası'nda 10 bininci traktörün hattan indirilmesi törenine, saat 14.45'de TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'nde (TOBB ETÜ) "Liderlik Kampı" toplantısına katılacak.

- Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu ile Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, Sivas'ta saat 09.00'da, Callpex Çağrı Merkezi'nin açılışını yapacak. Toplu temel atma törenine katılacak olan Bakan Eroğlu; Valiliği, Belediyeyi ve AK Parti İl Başkanlığını ziyaret edecek. Eroğlu, saat 22.00'de DSİ 19. Bölge Müdürlüğü yatırımlarına ilişkin toplantıya katılacak.

 

Siyasi partilerin faaliyetleri
- CHP Merkez Yönetim Kurulu, saat 11.00'da Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun başkanlığında toplanacak.

- CHP İstanbul Milletvekilleri Şahin Mengü, Sacid Yıldız, Afyonkarahisar Milletvekili Halil Üntepe ve Kırklareli Milletvekili Tansel Barış, CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda saat 15.00'te, Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan Doğu Perinçek, Mustafa Balbay ve Tuncay Özkan'la yaptıkları görüşmelere ilişkin basın toplantısı düzenleyecek.

- MHP Genel Başkan Yardımcıları Tunca Toskay ve Münir Kutluata, Sakarya2da çeşitli temaslarda bulunacak.

- İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Erkan Önsel ile bir grup partili, İstanbul'da Galatasaray Lisesi önünde saat 11.30'da, Genel Başkanları Doğu Perinçek'in hücreye konuluşunu protesto etmek amacıyla basın açıklaması düzenleyecek. Grup, daha sonra topluca Silivri Cezaevine hareket edecek.

 

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret
- KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ve Kıbrıs Rum yönetimi lideri Dimitris Hristofyas, Kıbrıs müzakereleri kapsamında, Lefkoşa ara bölgede saat 16.00'da yeniden bir araya gelecek.

- Yurdun farklı noktalarında, 27 Şubat 2011 tarihinde hayatını kaybeden Saadet Partisi Genel Başkanı ve eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan için gıyabi cenaze namazı kılınacak.

- Türkiye Gazeteciler Sendikası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri ve bazı gazeteciler, saat 13.00'da Adalet Bakanlığı önünde "Ergenekon" soruşturması kapsamında bazı gazetecilerin gözaltına alınmasıyla ilgili basın açıklaması yapacak.

- İstanbul Sultanahmet'teki Ayasofya Müzesi'nin avlusunda saat 11.00'de, Ayasofya'nın tarihinde var olan 'sebil geleneği' kapsamında bal şerbeti ikramı yapılacak. Etkinliklere Kültür ve Turizm İl Müdürü Ahmet Emre Bilgili ile Ayasofya Müzesi Başkanı Doç. Dr. A. Haluk Dursun da katılacak.

- Türkiye Psikiyatri Derneği üyeleri, İstanbul'un Şişli ilçesindeki dernek şubesinde saat 11.00'de, "Basında Kadına Şiddet ve Cinsel Şiddet Haberleri" konulu atölye çalışması düzenleyecek.

- İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün 'karayolu güvenliği açısından ticari araç sürücülerinin bilgilendirilmesi' amacıyla düzenlediği toplantı, saat 10.00'da Merter'deki Gren Park Otel'de gerçekleştirilecek.

- Türkiye Gazeteciler Sendikası ve Gazetecilere Özgürlük Platformu üyeleri, İstanbul Taksim Meydanı'nda saat 12.00'de, "Ergenekon" soruşturması kapsamında gözaltına alınan gazeteciler için basın açıklaması düzenleyecek.

- Türkiye Sektörel Muhasebe Uygulamaları Sempozyumu, bugün Kayseri'de başlıyor. Sempozyuma Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Genel Başkanı Nail Sanlı da katılacak.

- Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu, saat 18.30'da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Kanada Büyükelçiliği'nin düzenlediği etkinlikte bir konuşma yapacak

- Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, saat 10.00'da Ankara'nın Haymana ilçesinde esnafla bir araya gelecek.

- Türkiye İstatistik Kurumu, saat 10.00'da "2010 yılı Yaşam Memnuniyeti Araştırması"nı yayımlayacak.

- Çankaya Belediyesi ve Ankara Manavlar Balıkçılar Akvaryumcular Esnaf Odası tarafından saat 13.00'da Sakarya Caddesi'nde "6. Geleneksel Balık Şenliği" düzenlenecek.

- Balkan Göçmenleri İktisadi Araştırma ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından saat 14.00'da Gani Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nde "Balkanlar'da Yaşayan Türk Kültürünün Genç Kuşaklara Tanıtımı" konulu panel düzenlenecek.

- Öğrenci Kolektifleri üyeleri, saat 13.30'da YÖK önünde basın açıklaması yapacak.

- Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Ankara Şubesi üyeleri, saat 12.00'da Hacettepe Üniversitesi Hastanesi önünde basın açıklaması yapacak.

 

EKONOMİ
--------------------
- Türkiye İstatistik Kurumu, Ankara'da saat 10.00'da, ''Yaşam Memnuniyeti Araştırması 2010'' çalışmasını yayımlayacak.

- TAV Havalimanları Holding'in yıllık değerlendirme toplantısı, İstanbul'da saat 09.00'da, TAV binasında yapılacak.

- Sağlık Turizmi İş Konseyi tanıtım toplantısı, TOBB/DEİK Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun katılımıyla, İstanbul'da saat 10.00'da, TOBB Plaza'da gerçekleştirilecek.

- İHKİB ve CNR Holding işbirliğiyle düzenlenecek Collection Premiere İstanbul'a ilişkin ayrıntıların paylaşılacağı toplantı, saat 10.00'da Swissotel İstanbul'da yapılacak.

- TÜSİAD ve TBV'nin internete erişim yasaklarını farklı hukuki disiplinlerine göre analiz eden çalışmasını kamuoyuna sunacağı toplantı, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner'in katılımıyla, İstanbul'da saat 10.30'da Ceylan Intercontinental Otel'de gerçekleştirilecek.

- İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı'nın ekonomi, finans, iş ve medya dünyasının başarılı isimlerini ödüllendireceği tören, saat 20.00'de Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

 

SPOR
---------------
- Spor Toto Süper Lig'in 24. haftası, Kayserispor ile Manisaspor arasında oynanacak maçla açılacak. Karşılaşma saat 20.00'de başlayacak.

- Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig'de Gençlerbirliği ile oynayacağı maçın hazırlıklarını, saat 16.00'da yapacağı basına kapalı antrenmanla sürdürecek.

- Galatasaray, öğleden sonra yapacağı antrenmanla Kardemir Karabükspor maçının hazırlıklarını tamamlayacak. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 203
Bu Ay : 2847
Toplam : 2847

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom