Kapılarımızı sonuna kadar açtık...

Malatya İnönü Üniversitesi'nin 2008- 2009 Yılı Akademik Değerlendirme Toplantısında konuşan Rektör, Malatya ile üniversite arasındaki ilişkileri canlandırdıklarını...

Kapılarımızı sonuna kadar açtık... Malatya Eğitim

Malatya İnönü Üniversitesi’nin 2008- 2009 Yılı Akademik Değerlendirme Toplantısı ve bu yıl içerisinde Profesörlük, Doçentlik ve Yardımcı Doçentlik unvanlarına yükselen/ yükseltilen öğretim üyelerine akademik giysi giydirme toplantısı, üniversitemizin Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Törende Yardımcı Doçentleri temsilen bir konuşma yapan Yrd. Doç. Dr. Cem Onat, üniversitelerin gerek bilimsel ve sanatsal gerekse kültürel anlamda toplumun geleceğini belirleyen kurumlar olduklarını belirterek bilim adamları olarak üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirerek bu zahmetli yolda bilimin ve özgür düşüncenin peşinde olarak Türkiye’nin ve dünyanın geleceğini aydınlatacaklarını ifade etti.

Prof. Dr. Selim Doğanay ise profesörleri temsilen yaptığı konuşmasında, bilim insanının sorun olmaması, sorunları çözen insan olması gerektiğini belirterek bilim insanının ülkenin ve dünyanın geleceğine damgasını vuracak öğrenciler yetiştirecek bir hoca olarak bilimin yolunda ilerlemesi gerektiğini dile getirdi.

7 Ağustos 2008 tarihinde İnönü Üniversitesi Rektörlüğü’nü devralan Prof. Dr. Cemil Çelik’in yönetiminde geçen süre boyunca profesörlük, doçentlik ve yardımcı doçentlik kadrolarına yükselen/yükseltilen 32 Profesör, 61 Doçent ve 83 Yardımcı Doçent’in adına temsilcilerinin yaptıkları konuşmaların ardından üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, 2008- 2009 eğitim ve öğretim yılı değerlendirme konuşmalarını yapmak üzere kürsüye çıktı.

Değerlendirme konuşmasında üniversitenin üç temel fonksiyonu olan eğitim, araştırma ve hizmet yükümlülüklerinin hayata geçebilmesi için huzur ve barış ortamına gerek duyulduğunu belirten Rektörümüz Prof. Dr. Cemil Çelik, göreve geldikleri andan itibaren huzur, güven, barış ve akademik özgürlük ortamının önünü açtıklarını ifade etti. Aynı bilinçle hareket ederek Malatya ile üniversite arasındaki ilişkileri canlandırdıklarını ve üniversitenin kapılarını halka ve sivil toplum örgütlerine açtıklarını belirten Rektörümüz Prof. Dr. Çelik, halkın ve sivil toplum kuruluşlarının da bu sürece gönülden katılarak kendilerine destek olduklarını ifade etti.

Göreve geldikleri süre boyunca Akademik ve idari personelimizin huzurlu bir ortamda üretim sağlayabilmesi için birçok projeyi gerçekleştirdiklerini belirten Rektörümüz Prof. Dr. Çelik, bu bağlamda TOKİ ile yapılan anlaşma çerçevesinde personelin konut ihtiyacını karşılamaya yönelik projeyi hayata geçirdiklerini belirtti. Malatya Sanayi ve Ticaret Odası ile Malatya Belediyesi’nin de katkı sunduğu Teknokent projesinde somut adımlar attıklarını, Malatya Valiliği ve Malatyalı bir işadamımızın destekleriyle İlköğretim Okulu yapımına başladıklarını aktaran Prof. Dr. Çelik, üniversitemiz bünyesinde Sürekli Eğitim Merkezi, Üstün Yetenekli Çocuklar Eğitim ve Uygulama Merkezi ile Engelli Çocuklar Uygulama Merkezlerinin kurulma işlemlerinin tamamlandığının müjdesini verdi.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 544
Bu Ay : 2112
Toplam : 2112

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom