Malatya Kent Konseyi Genel Kurul Toplantısı

Malatyanın geleceğinin konuşulduğu Kent konseyi genel kurul toplantısı yapıldı.

Malatya Kent Konseyi Genel Kurul Toplantısı Malatya Haber

Malatya Kent Konseyi Genel Kurul Toplantısı Belediye Başkanı ve Kent Konseyi Başkanı Ahmet Çakır, Resmi Kurum Temsilcileri, Konsey Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım, Konsey Yürütme Kurulu üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, gönüllüler ve vatandaşların katılımıyla Belediye Konferans Salonunda düzenlendi.

 Konsey Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım toplantının açılış konuşmasında “Şimdi Malatya Zamanı” sloganı ile çıkmış oldukları yolda bir yılı geride bıraktıklarını belirterek gerçekleştirdikleri çalışmaları hazırlamış oldukları bir VTR ile Genel Kurul’a sundu. 1483 gönüllü ile bir yıl içerisinde 187 etkinlik gerçekleştirdiklerini söyleyen Av. Ali Yıldırım, bu etkinliklere 13579 kişinin katıldığını ifade etti. Malatya Kent Konseyi’nin çalışmalarını Genel Kurul’a sunan Yıldırım, kendilerine destek olan Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a, Başkan Yardımcısı Ertan Mumcu’ya, gönüllülere, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcilerine ve kurumlara teşekkür etti.
 
Başkanlığını Ahmet Çakır’ın yaptığı toplantının divan teşekkürlünde Esnaf Kefalet Kredi Koop. Bölge Brlk. Bşk Ali Evren, Hacı Bektaşi Veli Klt. Mrk. Vakfı Bşk. Hasan Meşeli ve Konsey Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım yer aldı.
 
Genel Kurul Toplantıları Büyük Önem Taşıyor..
Divan Başkanı ve konsey başkanı Ahmet Çakır, Malatya’nın tamamını kapsayan çalışmalara önem ve öncelik vermeye çalıştıklarını söyleyerek kültürel ve sosyal çalışmaların belki tamamına yer veremediklerini bu eksiklikleri Sivil Toplum Kuruluşlarının da katkısı ile Kent Konseyi çatısı altında konuşularak gündeme alındığını ve bu şekilde eksik kalan yanlarının tamamlandığını ifade etti.
 
 Amaçlarının Malatya’nın bölgede lider il konumuna gelmesi olduğunu belirten başkan Çakır “Konsey çatısı altında gönüllü olarak çalışan yaşlılar, gençler, kadınlar ve toplumun diğer kesiminin destekleri ile Kent Konseyi’nin çalışmalarını gerçekleştirdiğini ve bu örnek çalışmalardan dolayı emeği geçen herkese teşekkür ettiğini söyledi”. Konseyden çıkan fikirleri çok fazla önemsediklerini belirten Kent Konseyi Başkanı Ahmet Çakır, bunun için düzenlenen Genel Kurul toplantılarının çok büyük değer taşıdığını ifade etti.
 
Sokak isimleri değişiyor…
Genel Kurul gündem maddelerinden ilki Malatya Belediyesi’nin Kent Bilgi Sistemi için yapacağı sokak isimleri çalışmasının değerlendirilmesi konusunda Malatya Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü İsmail Güney bir sunum gerçekleştirdi. Sokak isimlerinin değişmesi ile ilgili çalışmanın hem bir yasal zorunluluk hem de vatandaşların adres beyanları ile ilgili işlerini kolaylaştıracak önemli bir çalışma olduğundan bahsetti. İsmail Güney: İtfaiye, güvenlik ve sağlık hizmetleri gibi hizmetlerin vatandaşa rahat ulaşması için adres tespitinin aynı zamanda hayati bir konu olduğunu ifade etti.
 
Afet bilinci şart…
İkinci gündem maddesi İnşaat Mühendisleri Odası’nın halkımıza afet öncesi, sırası ve sonrasına yönelik eğitim verilmesi önerisi değerlendirildi. Konu ile ilgili bir sunum yapan İnşaat Mühendisleri Odası başkanı Bedir Özten, bu konuda yapılacak çalışmalarda kurumların katkısının hayati önem taşıdığını belirtti.
 
Toplantının son gündem maddesi olan engelli vatandaşların ilimizde bulunan mağazalara rahat girebilmeleri için mağaza sahiplerine duyuru yapılması hakkında da Engelliler Merkezi Müdürü Seyit Soner Yılmaz yaptığı açıklamada bu önemli konunun mağaza sahipleri ve alışveriş merkezlerinin gündemine taşınması için Yürütme Kurulu tarafından Genel Kurula taşındığı için memnuniyet duyduklarını belirtti. 2010 yılının son döneminde başlattıkları çalışma ile engelli dostu mağazaları seçtiklerini ifade etti.
 
Gündem maddelerinin hepsi salt çoğunluk sağlanan üyeler tarafından oy birliği ile kabul edildi.

Toplantıda Malatya Kent Konseyi tarafından hazırlanan “KENTİM” dergisinin yanı sıra çeşitli dokümanlar katılımcılara hediye edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 7
Bu Ay : 6091
Toplam : 6091

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom