2 Mart 2011 Türkiye Gündemi

2 Mart 2011 Türkiye Gündemi

2 Mart 2011 Türkiye Gündemi Türkiye-Dünya

Cumhurbaşkanı Gül'ün programı

- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, saat 10.45'de Karadağ Cumhurbaşkanı Filip Vujanovic'i Çankaya Köşkü'nde düzenlenen resmi törenle karşılayacak, saat 11.00'da Karadağ Cumhurbaşkanı Vujanovic ile başbaşa görüşecek, saat 11.30'da Karadağ Cumhurbaşkanı Vujanovic ile heyetlerarası görüşmelere katılacak, saat 12.10'da Karadağ Cumhurbaşkanı Vujanovic ile Çankaya Köşkü'nde ortak basın toplantısı düzenleyecek, saat 14.00'da Hırvatistan Büyükelçisi Drazen Hrastic'i kabul edecek, saat 16.00'da Ekonomi ve Dış Politika
Araştırmalar Merkezi (EDAM) heyetini kabul edecek, saat 19.30'da Karadağ Cumhurbaşkanı Vujanovic onuruna Çankaya Köşkü'nde akşam yemeği verecek.

TBMM Başkanı Şahin'in programı

- TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, saat 12.45'de Karadağ Cumhurbaşkanı Filip Vujanovic ve beraberindeki heyetle heyetlerarası görüşmelere katılacak.

TBMM gündemi

- TBMM Genel Kurulu saat 14.00'te toplanacak.
- MHP Kastamonu Milletvekili Mehmet Serdaroğlu, saat 11.30'da basın toplantısı düzenleyecek.
- Anayasa Komisyonu, saat 10.30'da Anayasa Mahkemesi'nin Kuruluşu ve Yargılama Usulleri Hakkında Kanun Tasarısı'nı görüşecek.
- Dışişleri Komisyonu toplantısı saat 10.30'da yapılacak.
- Sporun Sorunları Araştırma Komisyonu, saat 14.00'te Gençlik ve Spor Genel Müdürü Osman Avcı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkililerini dinleyecek.
- Eğitim Sisteminde Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Yeri Alt Komisyonu toplantısı saat 14.30'da yapılacak.

Bakanların faaliyetleri

- Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, saat 17.45'de Irak Konut ve İmar Bakanı Muhammed Darraji ile Dış Ticaret Müsteşarlığı'nda görüşecek.
- Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, saat 09.30'da Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı (TYDTA) tarafından Hilton Oteli'nde düzenlenen "Ulusal Yatırım Destek ve Tanıtım Stratejileri Çalıştayı"na katılacak, saat 19.00'da Bulgaristan Büyükelçiliği'nde düzenlenen "Bulgaristan Milli Günü" resepsiyonuna katılacak.
- Adalet Bakanı Sadullah Ergin, saat 11.00'da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) desteği ile Point Dağıtım ve Yayıncılık firması tarafından yürütülen "Cezaevleri Okuyor" projesinin tanıtım toplantısına katılacak.
- Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Atatürk Havalimanı VIP Salonu'nda, saat 09.30'da Lizbon'a hareketinden önce basın toplantısı düzenleyecek.
- Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İBB Saraçhane'de saat 16.30'da, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ı ziyaret edecek.
- Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, Zonguldak'ın Kdz. Ereğli ilçesinde saat 10.30'da, ÖZEV Mütevelli Heyeti Başkanı ve TBMM eski Başkanı Köksal Toptan'ın eşi Saime Toptan'ın ev sahipliğini yapacağı, 'Özel Eğitim ve Özel Gereksinimli Bireye Sahip Ailelerin Kaygı Durumları' konulu panele katılacak.

Siyasi partilerin faaliyetleri

- CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, İngiltere temasları kapsamında Chatham House adlı düşünce kuruluşu ile Oxford Üniversitesi'nde konuşmalar yapacak.
- Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Yalçın Topçu, saat 11.30'da Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Başoğlu ve beraberindeki heyeti kabul edecek, saat 12.00'da Anadolu Ulusal Uyanış ve Dayanışma Platformu Genel Başkanı Didar Eser'i kabul edecek, saat 13.00'da Halk Eğitim Merkezi Usta Öğreticileri Derneği Genel Başkanı Ayşe Torun ve beraberindeki heyeti parti genel merkezinde kabul edecek.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret

- Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, saat 11.00'da "Eğitime Yüzde Yüz Destek Projesi" kapsamında hayırseverler ile protokol imzalayacak.
- Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyi tarafından, saat 11.00'da konsey binasında 13 Mart'ta yapılacak olan miting ile ilgili basın toplantısı düzenlenecek.
- Ankara'da Okuyan Kıbrıslı Öğrenciler İnisiyatifi üyeleri, saat 17.30'da Yüksel Caddesi İnsan Hakları Anıtı önünde basın açıklaması yapacak.
- Kamu Çalışanları Hak Sendikaları Konfederasyonu (HAKSEN) Genel Başkanı Ayhan Çivi ve beraberindeki sendika üyeleri, saat 13.00'da Anayasa Mahkemesi önünde basın açıklaması yapacak.
- "İTÜ Liderler Zirvesi 2011", İTÜ Ayazağa Kampusu Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde saat 09.00'da gerçekleştirilecek.
- Kadın Adayları Destekleme ve Eğitme Derneği (KADER), Dedeman Otel'de saat 10.00'da, 12 Haziran 2011'de yapılacak milletvekili genel seçimlerinde daha çok kadının aday gösterilmesi ve daha çok kadının milletvekili olabilmesi için başlatacakları kampanyaya ilişkin basın toplantısı düzenleyecek.
- Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Şişli Belediyesi'nde saat 11.00'de bu yıl 3. gerçekleştirilen ve şehirdeki gastronomik buluşmayı sağlamak amacıyla hayata geçirilen "Restoran Haftası" kapsamında basın toplantısı düzenleyecek.
- Halkın Hukuk Bürosu, Sultanahmet Adliyesi'nde saat 11.30'da, Engin Çeber davasında sahte bilirkişi raporu ile ilgili açılan dava duruşmasını izleyecek.
- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İdealtepe 50. Yıl Korusu Güzelyalı Maltepe'de saat 14.00'da, İstanbul Ağaç ve Peysaj A.Ş. Bahçıvanlık Eğitimin Merkezi'nin açılışı ile yeni mezunlar için düzenlenecek sertifika törenine katılacak.
- Polis adayı olan 9. Dönem Öğrencilerin Mezuniyet ve Yemin Töreni, saat 14.00'da Arnavutköy Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nde düzenlenecek.

EKONOMİ GÜNDEMİ
----------------------------------
- "Aile Şirketleri Platformu" seminerlerinin ilki, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner'in katılımıyla saat 09.00'da Sabancı Center'da gerçekleştirilecek.
- Albaraka'nın Esenler Belediyesi işbirliğiyle hizmete sunduğu 'Esenler Gold Card'ı tanıtacağı toplantı, saat 10.30'da Esenler Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek.
- İstanbul Maden İhracatçıları Birliği'nin (İMİB), sektörün 2010 yılı ihracat rakamlarını duyuracağı toplantı, saat 10.30'da Swissotel'de gerçekleştirilecek.
- UNICERA Fuarı, Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir'in katılımıyla saat 11.30'da TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi'nde kapılarını açacak.
- TUROB'un Torba Yasa'nın getirdiği değişikliklere ilişkin bilgi vermek üzere düzenlediği toplantı, saat 14.00'te Ramada Plaza Hotel'de gerçekleştirilecek.
- EGD'nin düzenlediği toplantı, İstanbul Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdülmecit Karataş'ın katılımıyla saat 20.00'de Avantgarde Otel'de gerçekleştirilecek.
- Ziraat Bankası Genel Müdürü Akın Çağlar, saat 10.00'da "Ziraat Bankası 2010 Yılı Faaliyet Sonuçlarının Değerlendirilmesi" konul bir basın toplantısı düzenleyecek.

SPOR GÜNDEMİ
-------------------------------
- Ziraat Türkiye Kupası'nda yarı final rövanş maçlarının ikisi bugün oynanacak. Program şöyle:
Bucaspor - Gençlerbirliği (18.00)
Galatasaray - Gaziantepspor (20.00)
- Beşiktaş, İstanbul'da saat 10.30'da basına kapalı gerçekleştireceği bir antrenmanın ardından Gaziantep Büyükşehir Belediyespor ile oynayacağı Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanş karşılaşması için Gaziantep'e gidecek.
- Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig'in 24. haftasında Gençlerbirliği ile oynayacağı mücadelenin hazırlıklarını günde çift idmanla sürdürüyor. Sarı-lacivertlilerin sabah yapılacak idmanı basına kapalı, akşam 18.00'de başlayacak idmanı ise basına açık olacak.
- 31. Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası'na katılacak olan Atletizm Milli Takımı bugün Fransa'ya gidiyor. Şampiyona'da Türkiye adına 7'si bayan toplam 12 atlet mücadele edecek.
- Spor Toto Süper Lig'in 24. haftasında İstanbul'da Beşiktaş ile karşılaşacak olan Trabzonspor hazırlıklarını sürdürecek.
- Spor Toto Süper Lig'in 24. haftasında Kasımpaşa ile karşılaşacak olan MP Antalyaspor, Dinamo Minsk takımı ile saat 14.00'te Antalya'da hazırlık maçı yapacak.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 106
Bu Ay : 3550
Toplam : 3550

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom