Battalgazi'de Esma PINAR Birinci

Malatya Tarım İl Müdürlüğünce Battalgazi İlçesinde düzenlenen Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi Yarışmasında Kuluşağı Köyü'nden Esma PINAR Birinci oldu ve İl Finaline katılmaya hak kazandı.

Battalgazi'de Esma PINAR Birinci Malatya Kültür-Sanat

03 Mart 2011’de düzenlenecek İl Finaline katılacak yarışmacıların belirlenmesi için ilçelerimizdeki kadın çiftçiler arasında yarışmalar düzenleniyor. Bunlardan biri de bugün Battalgazi İlçemizde düzenlendi.

Battalgazi Belediyesi Nikah Salonunda düzenlenen yarışmaya Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin GÜRKAN, İl Tarım Müdürü Vekili Ramazan AYTEKİN, Ziraat Odası Başkanı Mehmet BAŞER, İlçe Daire Amirleri ve misafirler katıldı.

Yarışma öncesi bir konuşma yapan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin GÜRKAN “Bu tür organizasyonların kadın çiftçilerimizin bilgi ve becerilerini artırmada çok yararı olduğunu düşünüyorum. Yarışmayı kazanacak yarışmacımızın İl Finalinde İlçemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyor, medeni cesaretinizden dolayı hepinizi kutluyor, başarılar diliyorum.”dedi.

İl Tarım Müdürü Vekili Ramazan AYTEKİN yaptığı konuşmasında “Bakanlığımızca her yıl geleneksel olarak düzenlenen bu yarışmayla, kırsal alanda çiftçilere götürülen eğitim-yayım çalışmalarının sonuçlarını görmek, tarımsal konularda performanslarını değerlendirmek, kendilerine olan güven duygularını geliştirmek, birbirleriyle kaynaşmalarını sağlamak ve girişimcilik ruhunu arttırmak amaçlanmıştır. 2004’ten 2010’a kadar bilgi yarışması olarak düzenlenen bu yarışmanın formatı değiştirilerek Bilgi ve Proje Yarışması olarak düzenlenecektir. Bu günlerde Battalgazi İlçemizde olduğu gibi diğer ilçelerimizde de yarışmalar düzenleniyor. İlçelerimizin yarışma birincileri 03 Mart 2011’de düzenlenecek İl Finaline katılacaklardır. Tüm yarışmacılara başarılar diliyorum.”dedi.

15 Yarışmacının katıldığı ve büyük bir çekişmeye sahne olan yarışmada Asil Sorular sununda birincilik belirlenemedi. Yedek Sorular sonunda da Birinci belirlenemeyince Altın Sorulara geçildi ve burada verdiği doğru cevaplarla Kuluşağı Köyü’nden yarışmaya katılan Esma PINAR Birinci oldu ve İl Finaline katılmaya hak kazandı. Yarışmada Lütfiye ALKAN İkinci olurken, Ferya PINAR da üçüncü oldu.

Ödül olarak, Yarışma Birincisine 4 Adet Çeyrek Altın, İkinciye 2 Adet Çeyrek Altın ve Üçüncüye 1 Adet Çeyrek Altın ile çeşitli firmalar tarafından verilen hediyeler verildi. Ayrıca yarışmaya katılan her yarışmacıya birer hediye paketi verildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom