Gizemli komutanın yeni ses kaydı

Ergenekon davası sanıklarından emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün eşi Muzaffer Ersöz ile neşeli sohbetin ses kaydı internete düştü.

Gizemli komutanın yeni ses kaydı Türkiye-Dünya

EMEKLİ TUĞGENERAL LEVENT ERSÖZ’ÜN CİDDİ BİR SAĞLIK PROBLEMİ OLMADAN GELDİĞİ GATA’DAKİ MUTLU GÜNLERİNDEN BİR ENSTANTANE" denilerek bir video paylaşım sitesine yüklenen ses kaydında, şen-şakrak sohbet geçiyor.

ADI HEP ESRARENGİZ OLAYLARA KARIŞTI

Levent Ersöz, 6. dalga operasyondan önce Şener Eruygur ve Hurşit Tolon’u ‘Sizi de alabilirler’ diye uyardıktan sonra ortadan kaybolmuştu. Ersöz 6 ay firari gezdikten sonra geçtiğimiz Ocak ayında prostat ameliyatı için sahte isimle yatış yaptığı Ankara’daki özel bir hastanede yakalanmıştı. Ersöz yakalanmadan dakikalar önce yanında olan bir kadının hastaneden ayrıldığı ve güvenlik kameralarından görüntüsünün silindiği iddia edilmişti.

Türkiye'ye gelmesi de olaylı olan Ersöz'ü esrarengiz bir kadın yurt dışına çıkarmış, 6 ay saklamış ama yakalanmadan yine Türkiye'ye hem de Ankara'ya bir hastaneye kadar getirmişti. İşin ilginç yanı Ersöz'ü ihbar eden kişinin de yine aynı kadın olduğu ileri sürülmüştü.

UYDURMA HASTALIĞA YAKALANMIŞ

Gata'da tedavi altında tutulan Ersöz'ün sevk süreciyle ilgili Sağlık Bakanlığı'nın başlattığı soruşturmasında bir usulsüzlük daha tespit edilmiş rapora göre Levent Ersöz'ün Gata'ya sevk gerekçesi olarak gösterilen TİA tanısının yani beyne geçici süre kan gitmemesi gerekçesinin 'uydurma' olduğu anlaşılmıştı.

"BİZ ERGENEKON HASTASIYIZ"

Ortaya çıkan ses kaydında Bayan Ersöz eşinin Gata'daki doktoruyla olan sohbetini de anlatıyor. İlginç görüşmede bayan Ersöz “sen bizim kardeşimizsin, bizim açık veya kapalı zamana ihtiyacımız var. Açıkça söylüyorum dedim. Olay bu belli. Bizim zamana ihtiyacımız var yardımcı olun dedim. Zamanı uzatın" dediğini de anlatıyor. Levent Ersöz görüşmede “biz normal hasta değiliz biz başka türlü hastayız. ERGENEKON Hastasıyız" dediklerini de anlatıyor.

Ersöz çifti ayrıca Mukaddes Eruygur'un "12 ve 14. mahkemeler bizdenmiş" sözleri ve bu nedenle Savcı Zekeriya Öz'ün, sorgulamasına da atıfta bulunarak, "mahkemelerin ayrıştığını ve Bayan Eruygur'un sözlerinin doğru olduğunu, kendilerinin de böyle düşündüklerini" söylüyorlar. İşte çok konuşulacak o ses kaydı:
İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN!..


LEVENT ERSÖZ: “Niye hasta oldunuz” dedi “hasta olur mu insan ?” Falan dedi Fulya Hanım dedi ki “biz normal hasta değiliz biz başka türlü hastayız.” (Gülüşmeler…)

BAYAN ERSÖZ: ERGENEKON Hastasıyız (Gülüşmeler…).

LEVENT ERSÖZ: Öyle deyince adam da şaşırdı ne diyeceğini.

BAYAN ERSÖZ: Böyle diyor güzel hoş bir hanımın yanında güleryüzlü hastalanılır mı? Diyor. Ahhh dedim biz Ergenekon hastasıyız (gülüşmeler…) Ne desin yazık ondan sonra gelmiş. Sevgiye ihtiyacı var dedim. Bunun üzerine geldi Levent’i öptü (kahkahalar..). Ben de onun üzerine diyor ki dişliler yapılacaksa yapalım (gülüşmeler…).

LEVENT ERSÖZ: Camdan atacaklar seni bu gidişle…

BAYAN ERSÖZ : O kadar uzun değil canımmm. Bir an dayanamadım yani ne var bunda. Ameliyat olursa uzar uzar. En az üç ay.

LEVENT ERSÖZ: Hanımefendi konuştum diyor gazetede.

BAYAN ERSÖZ : E diyebilirrrr. Haklıııı. Niye demesin. Bende söylerim. Öyle bir ayrım oldu ki senin mahkemen benim mahkemem oldu. Bu mantıklı. Aksini iddia etsin AKP.

LEVENT ERSÖZ: Hayır canım doğru zaten.

BAYAN ERSÖZ : Ben de olsam söylerim.

LEVENT ERSÖZ: Yalan olan bir şey değil ki.

BAYAN ERSÖZ : Beni de çağırsın Zekeriya Öz bende söylerim.

LEVENT ERSÖZ: Yalan değil doğru zaten.

BAYAN ERSÖZ: Ben hiç korkmuyorum onlardan. Her an beni çağırabilir. Benim için hiç problem değil. İstedikleri gibi cevap veririm. Önce onlar bana şunu anlatsın. Zaten önce ben ona soracağım. Beni çağırdığı zaman. Sen bana Ergenekon’u önce bir açıkla. Ben bir türlü anlamadım. İnan ki bana anlatacaktır (Gülüşmeler…).

LEVENT ERSÖZ: O adli müşavir olan Erdal Şener Paşa. Yani öyle bir ifade kullanmış ki. Ben demiş artık ikna oldum. Ergenekon diye bir terör örgütü var demiş ve onun üzerine savcı da etkin pişmanlık hali diyerek, serbest bırakılmasını istemiş. Anlatmasa da kabul etmiş ya, böyle bir terör örgütü var diye bana destek sağlamış.

BAYAN ERSÖZ: Hadi yaaa.

LEVENT ERSÖZ: Onun üzerine onu bıraktılar.

BAYAN ERSÖZ: Osman Paşa. Geçenlerde bir şeyi var onun. Açık oturuma çıktı pazar günü. Atatürk’ün diyor orayı da kazacaklar diyor. Oradan da bomba çıkacak, bir orası kaldı. Anıtkabir kaldı kazmadıkları diyor. Şerefsizler dedi.

BAYAN ERSÖZ: Ben de bir numarayı Atatürk olarak teklif ediyorum bir numara, Onu da herhalde, Onu da alırlar içeri.

BAYAN ERSÖZ: Üroloji doktoru Bülent Bey geldi. Açık kapalı konusunu konuştuk. Oda hocamla konuşacağım falan dedi. Dedim bak “sen bizim kardeşimizsin, bizim açık veya kapalı zamana ihtiyacımız var. Açıkça söylüyorum dedim. Olay bu belli. Bizim zamana ihtiyacımız var yardımcı olun” dedim. “Zamanı uzatın” dedim. Ne deyim. Düşman değildir herhalde. Yunan askeri. Şu an bizimle aynı kaderi, her an herkesin başına gelebilecek kaderi paylaşan insanlar. Yani gizli olup arkadan bir şey çevirmektense açık olup bizim zamana ihtiyacımız var demek bana doğal geliyor. Yani doğru mu? Ve kimden yardım isteyeceğim. Kim bana yardım edecek. İçimizde biz bizeyiz. Biz bizeyiz diye sesleri çıkmıyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 384
Bu Ay : 6364
Toplam : 6364

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom