Necmettin Erbakan Vefat Etti

Güven Hastanesi Başhekimi Dr. Tevfik Ali Küçükbaş, SP Genel Başkanı Necmettin Erbakan'ın kalp rahatsızlığı ve solunum yetmezliği nedeniyle hayatını kaybettiğini açıkladı.

Necmettin Erbakan Vefat Etti Türkiye-Dünya

Güven Hastanesi Başhekimi Dr. Tevfik Ali Küçükbaş, SP Genel Başkanı Necmettin Erbakan'ın kalp rahatsızlığı ve solunum yetmezliği nedeniyle hayatını kaybettiğini açıkladı.

Güven Hastanesi Başhekimi Dr. Tevfik Ali Küçükbaş ve kapatılan Fazilet Partisi'nin eski lideri
Recai Kutan, hastane önünde açıklamalarda bulundu. Dr. Küçükbaş, Necmettin Erbakan'ın 10 Ocak 2011 tarihinde kalp ve troboflebit rahatsızlıkları nedeniyle hastaneye yattığını söyledi. Küçükbaş, yapılan tüm müdahalelere rağmen Erbakan'ın kalp rahatsızlığının ilerlediğini belirterek, bu sabah durumunun daha da ağırlaştığını söyledi. Dr. Küçükbaş, "Tüm yaşam desteklerine rağmen kendisini saat 11.40'da kaybettik. Yakınlarına başsağlığı ve kendisine Allah'tan rahmet diliyorum" dedi. 

Başhekim Küçükbaş, Erbakan'ın bugün sabah saat 08.50'ye kadar şuurunun açık olduğunu ancak aniden kalp ritminde bir değişiklik olduğunu söyledi. Küçükbaş, hastane olarak Necmettin Erbakan'ın tüm rahatsızlığı boyunca başında olduklarını ve anında müdahale yapıldığını ifade etti.
Recai Kutan ise, 54. hükümetin Başbakanı, Milli Görüş lideri ve Saadet Partisi'nin genel başkanı Necmettin Erbakan hocanın bugün vefat ettiğini söyledi.

Kutan, "Allah rahmet eylesin. Ailesiyle yapılan görüşmeler neticesinde cenazesi Salı günü öğlen namazında İstanbul Fatih Camii'nden kaldırılacak ve Merkez Efendi Mezarlığı'na defnedilecektir. Ben bütün İslam alemine ve Türk milletine başsağlığı diliyorum. Allah gani gani rahmet eylesin, mekanı cennet olsun muhterem hocamızın" diye konuştu.

Kutan, bir soru üzerine Erbakan'ı en son birkaç gün önce gördüğünü ancak mikrop kapmaması için yanına çok yaklaşmadıklarını belirtti. Kutan, en son ne konuştukları sorusu üzerine ise, "Erbakan hocamızın bir özelliği her döneminde ülkeye ve İslam alemine hizmet etmektir. Seçim süreciyle de ne yapılacaktır, ne olacaktır, bunlar üzerine konuşuyorduk" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 605
Bu Ay : 6585
Toplam : 6585

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom