Sigara yasağına erteleme yok!..

Sağlık Bakanı Akdağ, sigarayı bırakan iktidar ve muhalefet mensubu milletvekilini Rixos Grand Ankara Otel'de düzenlenen törende ödüllendirdi.

Sigara yasağına erteleme yok!.. Malatya Yaşam-Sağlık

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Kahvehane lokonta ve eğlence yerlerinde 19 Temmuz 2009 tarihinden itibaren başlayacak sigara içme yasağına kesinlikle erteleme getirilmeyeceğini açıkladı.
Sağlık Bakanı Akdağ, sigarayı bırakan iktidar ve muhalefet partilerine mensup milletvekilini Rixos Grand Ankara Otel'de düzenlenen törende ödüllendirdi.

"Bu göbekle nasıl mayo giyerim?" diye düşünme. Tıkla!

Akdağ, mavi çam, rozet ve teşekkür sertifikalarından oluşan ödüllerini şu milletvekillerine verdi:

CHP Çanakkale Milletvekili Ahmet Küçük, AKP Eskişehir Milletvekili Murat Mercan, ÖDP İstanbul Milletvekili Ufuk Uras, AKP Çanakkale Milletvekili Mehmet Danış, AKP Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AKP Muş Milletvekili Medeni Yılmaz, AKP Bursa Milletvekili Ali Koyuncu, AKP Bursa Milletvekili Mehmet Tunçak, CHP Antalya Milletvekili Tayfun Süner.

-AKDAĞ'IN DEĞERLENDİRMESİ-

Sağlık Bakanı Akdağ, sigara yasası'nın hazırlanmasında ve desteklenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek şöyle konuştu:

"Başta Tütün Eylem Planı'nın hazırlanması ve farkındalık artırımı konusunda başrol oynayan Başbakan'ımız Recep Tayip Erdoğan olmak üzere, sigara yasası'nın hazırlanmasında emeği geçen Meclis Komisyon Başkanıma, Partililere, Sivil Toplum Örgütlerine, bilim dünyasına ve sanatçılara, ayrıca meseleye sahip çıkan halkımıza çok teşekkür ederim.

-"ERTELEME YAPILMAYACAĞI BİLİNMELİ"-

Unutmayalım ki sigara yasası bir "ceza yasası' değildir. Herkesin başına sigara içtiği için ceza kesecek bir polis koyamayız, bu yüzden herkesi bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum.

19 Temmuz bizim için bir dönüm noktası olacak. Turizm Sektörü başta olmak üzere bir çok sektör yasayı ertelememiz talebiyle Bakanlığımıza başvurdu ancak Meclis'in verdiği kararı Sağlık Bakanı değiştiremez. Erteleme yapılmayacağı bilinmeli, herkes kendini buna hazırlamalıdır."

Rixos Grand Ankara Otel'de düzenlenen ödül törenine TBMM Başkanı Köksal Toptan, TBMM Komisyon Başkanı Soner İpek, Sağlık İşleri Komisyonu Başkanı Cevdet Erdöl ile öteki davetliler katıldı.

-TBMM BAŞKANI TOPTAN'IN SÖZLERİ-

Ödül töreninin devamında, TBMM Başkanı Köksal Toptan da, 5727 Sayılı sigara yasası konusunda destek verdikleri için milletvekillerine teşekkür ederek, şunları söyledi:

"Yasanın arkasında durmalıyız, gelecek kuşakları sigara'dan korumalıyız. Lokantalarda müşteriler zamanla yasağa alışacak, hatta temiz havada yemek yemenin keyfine varacaklar." (ANKA)

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 91
Bu Ay : 2575
Toplam : 2575

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom