Fen Lisesinde Ödül Töreni Düzenlendi

Malatya Valiliği'nin başlattığı Malatya Okuyor Kampanyası çerçevesinde Fen Lisesi'nde ödül töreni düzenlendi.

Fen Lisesinde Ödül Töreni Düzenlendi Malatya Haber

Fen Lisesi Salonu'nda düzenlenen ödül töreni öncesinde konuşma yapan Vali Ulvi Saran, insanların boş zamanlarını konuşarak geçirdiğine parmak basıp, "Elbetdeki insanlar kendi aralarında konuşacaklar, ancak okuyan insan aynı zamanda daha çok yazma yeteneğine sahip oluyor. Okuma ile insan zihninin tüm melekelerini kullanarak ihtiyaç duyduğu bilgi eksiğini gidermek için bir çaba harcamaktadır. Okumanın bir sonraki aşaması yazmaktır"ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut ise, "Öğrencilerimiz 4 aylık dönemde toplam 601 bin kitap okudular"diyerek, Malatya Okuyor Kampanyası'nın, En İyi Ben Okuyorum, Askıda Kitap, Cezaevi Okuyor ve Biz Okuyan Aileyiz gibi alt projelerle devam ettiğini vurguladı.

Fen Lisesi Müdürü Murat Dönmez de anlamlı bir törene ev sahipliği yapmanın heyecanını yaşadıklarını ifade edip, Fen Lisesi'nin seçkin öğretmen ve öğrenci kitlesiyle, kaliteli ve başarılı eğitim seviyesiyle il ve bölgenin saygın eğitim kurumları arasında olduğunu bildirerek, okul hakkında bilgi aktardı.

Konuşmalardan sonra Ocak ayı birincisi Ege Berkay, şubat ayı birinci ve ikincisi Çağla Yanar isimli öğrenciye ödüllerini Vali Ulvi Saran ve diğer yetkililer verdi.

Bu arada, Selim Emiroğlu, Ramazan Çiftlikçi ve Kemal Deniz'in yazıp bastırdığı "Eflatun Cem Güney Masalları" isimli 100 adet kitap da Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı, aynı zamanda Malatya Araştırmalar Derneği Başkanı olan Kemal Deniz tarafından Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut'a teslim edildi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 497
Bu Ay : 7294
Toplam : 7294

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom