Gazze'nin imarı için dev adım

Gazze'nin imarı için 1000'i aşkın işadamı tutarı 300 milyonu aşan 460 projenin uygulanması için İstanbul'da buluşacak.

Gazze'nin imarı için dev adım Türkiye-Dünya

1. Uluslararası Gazze'nin İmarı Konferansı'yla Filistin için en büyük ve en somut adım İstanbul'da atılacak. 600'ü yabancı olmak üzere 1000'i aşkın işadamı, toplam tutarı 300 milyon doları aşan 460 projenin uygulanması için 17-18 Haziran tarihlerinde İstanbul'da biraraya gelecek.

Filistin Platformu ve Uluslararası Gazze'nin Yeniden İmarı Komisyonu'nun ortak çalışması ile 17 - 18 Haziran 2009 tarihlerinde İstanbul'da gerçekleşecek olan 1. Uluslararası Gazze'nin İmarı Konferansı'nın tanıtım toplantısı Haliç Gösteri Merkezi'nde gerçekleşti.

Filistin Platformu Başkanı Erol Yarar ve Uluslararası Gazze'nin Yeniden İmarı Komisyonu Yönetim Kurulu Başkanı Wa'el. Al-Sakka'nın ortak açıklaması ile gerçekleşen basın toplantısında konuşan Erol Yarar, "600'ü yabancı olmak üzere 1000'i aşkın işadamı 17 - 18 Haziran tarihlerinde İstanbul'da biraraya gelecek. Her türlü siyasi yaklaşımdan uzak olarak gerçekleştirilecek olacak konferans süresince, toplam tutarı 300 milyon doları aşan, somut imar projesi fizibilitesi yapılmış, mühendislik altyapısı ve yapı kılavuzu oluşturulmuş 460 projenin Türk ve uluslararası işadamları ile ilgili kuruluşların desteklerine sunulacak. Ve Türk işadamlarının da desteği ve güç birliğiyle artık Gazze'de korku değil, umut duvarları yükselecek" dedi.

Türk işadamlarının da desteğiyle Gazze'de yıkılan hastanelerin, okulların, sosyal alanların ve konutların yeniden inşasının mümkün olacağını söyleyen Yarar, Gazze'nin yeniden imarının sağlanması amacıyla merkezi Londra'da bulunan Uluslararası Gazze'nin Yeniden İmarı Komisyonu'nun Türkiye ayağı olmak üzere İstanbul'da Gazze'nin İmarı Derneği'ni kurduklarını açıkladı.

Yarar açıklamasına şöyle devam etti: Sunacağımız ihtiyaç, alt ve üst yapı projelerine doğrudan ve dolaylı sağlanacak katkılarla Gazze'deki yerel kamu ve sivil toplum kuruluşlarının eşliğinde kullanılmak üzere uluslararası bir imar ve inşaat fonu oluşturmak istiyoruz. Her türlü siyasi mülahazadan uzak, büyük bir iyi niyet, gayret ve şeffaflıkla ortaya konan bu girişimlere hem uluslararası hem de Türkiye'deki tüm imkanı olan kişi ve kurumların katkıda bulunmasını ve destek vermesini bekliyoruz.

Milli Gazete

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 676
Bu Ay : 7822
Toplam : 7822

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom