Arapgir'de Hizmet Ayağa Götürülüyor

İlçede istihdam ve üretime yönelik olarak girişimcilere destek olunması amacıyla KOSGEB işbirliği yaparak kurs açılmasını sağlayan Arapgir Belediyesinde Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi 21 Şubat Pazartesi başlatıldı.

Arapgir'de Hizmet Ayağa Götürülüyor Malatya İlçe

KOSGEB Uygulamalı Girişimci Eğitimi Bağımsız Denetleme kurulunun 82 müracaatçı arasından yaptığı değerlendirme neticesinde eğitime katılması uygun görülen 30 kursiyere Eğitmen Selçuk NARİN tarafından belediye hizmet binasının üst katında Toplam 60 saat uygulamalı girişimcilik eğitimi başlatıldı.

Eğitimin Açılış törenine İlçe Kaymakamı Ercan TURAN, Belediye Başkanı Haluk CÖMERTOĞLU, KOSGEB Müdürü Murat SEKİ katıldılar.

Başkan Cömertoğlu yaptığı açılış konuşmasında ilçede istihdam ortamı oluşturmak, kendi işini kurmak yada mevcut işini büyütmek isteyen girişimlere imkan sağlamak amacıyla böyle bir çalışmayı başlattıklarını, eğitimin tüm giderlerinin ise belediyle tarafından karşılandığını, buradan eğitim alan tüm katılımcıları daha sonra yatırımcı birer iş adamı olarak görmek istediklerini ifade etti. Aynı zamanda 2011 yılı içerisinde üç defa kurs açma imkanlarının olduğunu ve bu durumu değerlendireceklerini söyledi.

KOSGEB Başkanı Murat SEKİ konuşmasında; Arapgir’ de ciddi bir girişim potansiyelinin var olduğunu 82 girişimcinin müracaat etmesi bunun en güzel bir örneğini oluşturduğunu, girişim potansiyelinin iş kurma noktasına dönüşmesi aşamasında ise KOSGEB olarak ciddi destekler vereceklerini belirtti. KOSGEB tarihinde ilk defa merkezden 120 km. uzaklıktaki bir ilçede kursun açıldığını girişimcilerin bu durumu iyi değerlendirmesini ve öncülük eden Arapgir Belediyesine şükran duygularını dile getirdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 881
Bu Ay : 1399
Toplam : 1399

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom