Casusuluk yapmayana hayat hakkı...

Filistin Sağlık Bakanı Saim, "Savaş bitti ama kuşatma sürüyor. İsrail ajanlık karşılığında yaralıların tedavisine izin verdi" dedi

Casusuluk yapmayana hayat hakkı... Türkiye-Dünya

Gazze'de 22 gün süren İsrail saldırılarının yaraları hala sarılamadı. 'Savaş bitti ama kuşatma devam ediyor' diyen Filistin hükümeti Sağlık Bakanı Besim N. Saim, İsrail'in son saldırılarında, çoğu çocuk 6 bini aşkın Filistinli'nin yaralandığını söyledi.

İnsani Yardım Vakfı'nın davetiyle Türkiye'ye gelen Saim, star'a konuştu. İsrail'in sadece fosfor bombası değil uluslararası anlamda yasaklanan birçok kimyasal silahı okul ve camilerde dahi kullandığını belirterek, şunları söyledi:

YÜZLERCE FİLİSTİNLİ ÇOCUK EVSİZ

'İsrail yetkilileri saldırılarda 'beyaz fosfor' kullandıklarını kabul ettiler ama 'kalabalık mahallelerde kullanmadık' dediler.' Fosfor bombasının diğer kimyasal silahlardan farklı olarak, deride onarılmaz yanıklar açtığını belirten Saim, 'Zaten bunların çoğu evlerinde ölüyor. Bir buçuk milyon Filistinli psikolojik olarak yaralı. Yüzlerce çocuk evsiz kaldı' diye konuştu.

380 HASTA ÖLÜME TERK EDİLDİ

İsrail'in, yaralıların kendileri için ajanlık yapması halinde sınır kapılarından çıkışına izin verdiğini, aksi halde onları ölüme terk ettiğini belirten Saim, 'Günlük 50-70 civarında hastayı Gazze dışına gönderiyoruz. Gönderdiğimiz hastalar bir hafta cevap bekliyor. Her hastaya İsrail için casusluk teklif ediliyor. 380 hasta vatandaşımız, İsrail geçişe izin vermediği için öldü.'

Star

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 439
Bu Ay : 6419
Toplam : 6419

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom