Malatya Asayiş Bülteni

Mendil satan çocukların ailelerine ilginç suçlama...Evli kadının öldürülmesi nedeniyle açılan davanın duruşmasında psikiyatri raporu istendi... 50 firari yakalandı.

Malatya Asayiş Bülteni Malatya Asayiş

MENDİL SATAN ÇOCUKLARIN AİLELERİNE İLGİNÇ SUÇLAMA

Malatya7da sokakta mendil satan küçük yaştaki çocukların aileleri hakkında "Terbiye yetksiini kötüye kullanma" iddiasıyla soruşturma açıldı.
Alınan bilgilere göre, Malatya il merkezinde C.A., A.P., M.Ç., F.B., O.A. adlı çocuklar, mendil satarlarken yakalanarak Çocuk Şubesi'ne götürüldüler.
Çocuklar, polise verdikleri ifadede, kimseden davacı ve şikayetçi olmadıklarını belirttiler.
Polis ise anne A.B. (40) ile çocukların babaları D.A. (42), F.P. (38) ve M.Ç. (49) adlı şüpheliler hakkında, "Terbiye yetkisini kötüye kullanma" iddiasıyla soruşturma açtı.
Soruşturma devam ediyor.

EVLİ KADININ ÖLDÜRÜLEREK GÖMÜLMESİ OLAYINDA SANIĞIN RUH RAPORU ALDIRILACAK

Namus meselesi nedeniyle öldürülüp evin içine gömülen Hanife Durak'ın öldürülmesi nedeniyle açılan davanın duruşmasın, cinayeti işlediğini söyleyen sanığın Adli Tıp Kurumu'na gönderilerek ruh sağlığı raporunun aldırılmasına karar verildi.

Malatya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, 4 Ağustos 2010 günü, tarihten 18 ay önce Yamaç Mahallesi'ndeki evinden ayrılarak kaybolduğu şeklinde polise bildirilen 40 yaşındaki Hanife Durak adlı kadının namus meselesi nedeniyle kocasının yakınlarınca öldürülüp, Hidayet Mahallesi'ndeki kaynının evindeki salonun içine gömüldüğünü ortaya çıkarmıştı.
Olayla ilgili olarak tutuklu yargılanan Ramazan Durak (35) ve Kadir Durak (24) ile tutuksuz yargılanan İlhan Durak (36), Turan Eriç (25), Hülya Durak (32), Melek Durak'ın (20) Malatya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davanın beşinci duruşmasına devam edildi.

Duruşmada tanık olarak dinlene öldürülen Hatice Durak'ın ağabeyi Yaşar B., "Hanife en son bir ev almaya kara vermişti. Bu nedenle babamdan yardım istemişti. Hanife7nin 10 yada 14 bin TL civarında parası vardı. Babam da 'Ben üzerini tamamlar eski ve uygun bir ev alırım' diye kendisine söylemiş. Bu konuşmalar olduktan sonra Hanife öldürüldü. Bu olay kesinlikle namus meselesi değildir" dedi.
Duruşmada söz alan sanık Hülya Durak, "Hanife Durak ile Turan Eriç beni kullandılar. Beni satacaklardı. Beni fuhuşa sürüklemek istiyorlardı. Ağabeyim Ramazan beni kurtardı" iddiasında bulundu.
Sanık Ramazan Durak'ta kardeşi Hülya'nı fuhuşa sürüklendirilmek istendiğini ve kendisinin de kardeşini kurtardığını ileri sürdü.

Söz alan sanık Kadir durak ise, "Ben eşim ile boşanma aşamasına geldim. Olayda benim her hangi bir suçum ve kusurum yoktur. Bu nedenle tahliyemi, Sonrada beraatimi istiyorum" dedi.
Duruşmada, cumhuriyet Savcısı, sanık Ramazan Durak'ın ruh salğılı ile ilgili raporunun aldırılmasını talep etti.

Duruşma sonucunda mahkeme heyeti sanık Ramazan Durak'ın cezai ehliyetinin tam olup olmadığı konusunda tereddüt bulunduğundan İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderilerek ruh sağlığı raporunun aldırılmasına ve tutuklu sanıklar Ramazan Durak ile Kadir Durak'ın tutukluluk halinin devamına karar verdi. Duruşma ilerki bir tarihe ertelendi.
 

MALATYA'DA 50 FİRARİ YAKALANDI

Malatya'da son bir hafta içerisinde aranan 50 firarinin yakalandığı bildirildi.
Malatya Emniyet Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, Asayiş Şubesi ekiplerince son bir hafta içerisinde işlemiş oldukları suçlardan dolayı haklarında adli işlem yapılan ve mahkemeler tarafından hüküm verilen şahıslar ile Cumhuriyet Başsavcılığı'nca haklarında yakalama emri çıkartılan şahıslardan 50 kişinin yakalandığı belirtildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 499
Bu Ay : 3143
Toplam : 3143

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom