Kavuklar'dan Malatya'ya Büyük Cami

Malatya'ya büyük bir cami yapılması konusunda girişimler sürerken, bu konuda önümüzdeki günlerde protokol imzalanacağı bildirildi.

Kavuklar'dan Malatya'ya Büyük Cami Malatya Haber

Müftü Hacı Yusuf Gül, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Malatya'ya geldiğim zaman camilerimizin büyük kısmını gezdim. Özellikle merkezi camilerde cemaatin Cuma namazlarında çok kalabalık olduğunu, yağışlı ve soğuk havalarda dışarıda namaz kıldıklarını ve sıkıntı çektiklerini gördüm. Malatya'ya, Malatyalılara yakışır böyle sembol bir cami, Malatyamızın sembolu olacak bir camiye ihtiyaç olduğunu çeşitli vesilerle hayırsever işadamlarımıza söylemeye çalıştım. Bu kardeşlerimizden bir tanesi, böyle bir konuda ben ve ailemiz düşünüyoruz dedi. Bu kardeşimiz Yeşilyurt ilçesi Belediye Başkanı Mehmet Kavuk'dur. Geçen hafta Yeşilyurt ilçemize vaaz ve irşat hizmeti için gittiğimizde bizleri misafir eden Yeşilyurt ilçesi Belediye Başkanı Mehmet Kavuk bey, söz verdi. Ordan Malatya Belediye Başkanlığımıza geldim. Başkanımızı hafızlık törenine davet ettim. Belediye başkanımıza da konuyu açtım. Başkanımız da söz verdi. En kısa zamanda bu büyük caminin, onların da isimlerinin kıyamete kadar devam edeceği ve öbür dünyada ecirlerini alacakları cami inşaatına başlanmasını bir an önce bekliyoruz. Kavukların biran önce protokol imzalayıp, cami inşaatına başlayacaklarına inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Malatya'ya büyük caminin, yeni belediye binası arkasındaki alana, çevreyolu kenarına yapılmasının planlandığı kaydedildi. Bu bölgede camiye ihtiyaç olduğu, gerek belediye çalışanları, gerek MalatyaPark AVM'nin ve gerekse Sümerpark bölgesindeki insanların ihtiyacının da karşılanmış olabileceği belirtilirken, özellikle il dışından otobüslerle geçenlerin bu bölgede durup, parkı ve oturma grupları bulunacak camiden istifade edebilecekleri vurgulandı.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 83
Bu Ay : 7206
Toplam : 11955

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom