Film gibi 'kız kaçırma' operasyonu

Karaman'daki bir kaza ihbarını 3 saat araştıran polis, jandarma ve 112 ekipleri kazazedeyi bulamadı. Yapılan ihbarın kız kaçırmak için uydurulan senaryonun...

Film gibi 'kız kaçırma' operasyonu Türkiye-Dünya

Önceki gün Karaman-Konya yolunda kaza olduğu ve araçta sıkışan bir kazazedenin yardım beklediği haberiyle harekete geçen 112 ekipleri belirtilen mevkide kazaya rastlayamayınca olaya polis ve jandarma ekiplerinde dahil oldu. Fakat 3 saatlik aramanın ardından ne kaza yapan şahıslara ulaşılamadı.

Önceki gün saat 20.30 sıralarında 112 telefonuna Karaman-Konya Karayolu Kâzımkarabekir ilçesi yakınlarında kaza ihbarı yapıldı. Bunun üzerine 112 Komuta Merkezi Kâzımkarabekir ilçesindeki sağlık ekibini kaza yerine sevk ederken, olayı jandarma ve polise de bildirdi. Bölgeye giden sağlık ekipleri kaza yerini bulamadı. Şahsın kaza yerini yanlış vermiş olabileceği ihtimaline üzerine güvenlik güçleri ve sağlık ekipleri, Karaman-Kâzımkarabekir arasındaki 25 kilometrelik yolun iki tarafını da projektörlerle aradı. Güvenlik güçleri ve sağlık ekiplerinin 3 saat süresince aradığı kazanın ‘kız kaçırma’ için hazırlanan senaryonun bir parçası olduğu anlaşıldı.

FİLM GİBİ PLAN

Karaman’da iki genç aşık kavuşamayınca akıllara zarar bir kaçış planı hazırladı. Genç adam sevdiği kızla anlaşarak, ‘sevdiği kızı istemeye giderken kaza yaptığını’ söyleyecek, aile olay yerine gidecek, kız evde kalacaktı.

112’Yİ KIZ, AİLEYİ DELİKANLI ARIYOR

Genç aşıkların planı, kızın 112’yi arayıp nişanlısının seyir halinde kaza yaptığını bildirmesiyle başlar. Delikanlı da kızın ailesini arayarak, kızı istemek için yolda olduğunu ancak kaza geçirdiğini söyler. Kızın ailesi apar topar kaza yerine ulaşmaya çalışır. Evde kız tek başına kalır. Polis, jandarma, 112 ekipleri tarif edilen bölgede kazazedeyi aramaya başlar. Gençler de fırsattan istifade, ellerini kollarını sallayarak kaçarlar.

Kız tarafını kaza yapıldığı iddia edilen yerde tutmak isteyen genç aşıklar, kızın ağabeyini arayarak, “Şu anda ambulansı görüyorum ama onlar beni göremiyor” der. Bu söz üzerine aramalar yoğunlaştırılarak devam eder.

ÜÇ SAAT ARADILAR

112 acil servis ekibi ile birlikte Karaman Emniyet Ekipleri, Kâzımkarabekir Emniyet Ekipleri, Jandarma ile birlikte Karaman'dan başlayıp Güneysınır istikametine kadar bütün yol ve çevrelerinde 3 saat boyunca kazazedeyi arar. Ancak arama sonucunda ne hiçbir şey bulunamaz.

Kız tarafının karşı çıkması nedeniyle kavuşamayan genç aşıkların planı kamu görevlilerini uzun süre meşgul etti. Kızın kaçtığını fark eden aile durumu yetkililere bildirdi. Genç aşıkların nerede olduğunu ise bilen yok.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 572
Bu Ay : 4938
Toplam : 4938

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom