Sivas Olaylarında Ergenekon

İddia edilen Ergenekon Terör Örgütü'nün iddianamesine giren bu provokasyonun Alevi Sünni Çatışması çıkarmayı hedefleyen olayların başında geldiği ileri sürülüyor.

Sivas Olaylarında Ergenekon Türkiye-Dünya

İddianamenin, Ergenekon'un silahlı gücünü, hücre yapılanmalarını, gerçekleştirdiği eylemleri ve finans kaynaklarını deşifre edeceği tahmin ediliyor.

SİVAS OLAYLARI İDDİANAMEYE GİRDİ

Kanal D'de çıkan bir habere göre, üçüncü iddianamenin en önemli konusu Sivas olayları. İddia edilen Ergenekon Terör Örgütü'nün iddianamesine giren bu provokasyonun Alevi Sünni Çatışması çıkarmayı hedefleyen olayların başında geldiği ileri sürülüyor.

MADIMAK'TA "DERİN" BAĞLANTILAR

Sivas'ta Madımak Oteli'nin yakılması olayında 37 vatandaşımız hayatını kaybetmiş 51 kişi de yaralanmıştı. İddialara göre Ergenekon savcıları kanlı olayla ilgili bugüne kadar kamuoyuna yansıyan görüntülerin dışında şok görüntüler ele geçirdi. Ve Sivas olaylarının Ergenekon tarafından hazırlandığı iddiası bu görüntülerle ortaya konuluyor.

İddialara göre bu görüntülerde, olayların nasıl başladığı, nasıl yayıldığı ve provokatörlerin neler yaptıkları açıkça görülüyor. Öyle ki iddianamenin ortaya çıkmasıyla birlikte Sivas olaylarında ezber bozulacak.

EZBER BOZACAK BİLGİ VE GÖRÜNTÜLER

Üçüncü iddianamenin Başbağlar katliamına da ışık tutacağı ileri sürülüyor. 33 vatandaşımızın hayatını kaybettiği o olayın derin bağlantıları iddianamede yer alacak. Yıllardır PKK yaptı diye bilinen olayın derin bağlantıları deşifre edilecek. Başbağlar katliamı ile Sivas olayları arasındaki sıkı bağlantı ortaya konulacak.

ERGENEKON'UN FİNANS KAYNAKLARI

Üçüncü iddianamenin en önemli başlıklardan biri de Ergenekon'un finans kaynakları. Bu başlıkta karşımıza 11. dalgada gözaltına alınan Türk Metal Sendikası eski Başkanı Mustafa Özbek çıkıyor. Kıbrıs ve Türkiye'deki para transferleri mercek altın alınan Özbek'in Ergenekon'u finanse ettiği iddiaları da, önemli bir yer tutuyor.

Ergenekon Soruşturmasını yürüten savcıların Temmuz ortasına kadar bu iddianameyi de bitireceği ve mahkemeye sunacağı tahmin ediliyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 646
Bu Ay : 7792
Toplam : 7792

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom