TDP'den Güvenlik Semineri

Malatya Kent Konseyi Çocuk Çalışma Grubu organizasyonu Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği işbirliği ile çocuklara ve ailelerine yönelik “Güvenlik” konulu seminer düzenlendi.

TDP'den Güvenlik Semineri Malatya Yaşam-Sağlık

Malatya Kent Konseyi Fethi Gemuhluoğlu Toplantı Salonunda düzenlenen seminerin açış konuşmasını yapan Çocuk Çalışma Grubu Temsilcisi öğretmen Rahime Akar: çocuklarımızın ve ebeveynlerinin güvenlik ile ilgili konularda bilgi sahibi olması ve alınacak tedbirler ile ilgili olarak bilgi sahibi olmaları için bu programı düzenlediklerini söyledi. Küçük büyük herkesin bilinç düzeylerinin artırılması gerektiğini bu nedenle önerilecek her konuda eğitim ve bilgilendirme toplantılarını uzmanların katılımıyla bundan sonra da organize edeceklerini belirtti.

Seminere konuşmacı olarak katılan TDP Büro Amirliği yetkililerinden Aynur Yüksel “2009 yılında tüm çalışmaların tamamlanarak kurulan Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği’nin bugüne kadar maddi zararların yanı sıra manevi zararlarla da karşılaşan tüm vatandaşların her zaman yanında olduğunu belirtti.

Polis memuru Aynur Yüksel, şehrimizde en fazla ikametten yapılan hırsızlık olaylarının görüldüğünü belirterek özellikle çocuklarımızın internet ve zararlı alışkanlıklardan korunması için alınacak tedbirler hakkında toplumu bilgilendirip onlara rehberlik etmek istediklerini söyledi. Vatandaşlara suçu önlemeye yönelik güvenlik önlemlerinin alınmasını tavsiye ettiklerini belirtti.

Toplumun güvenliği ile ilgili olarak vatandaşlara çok fazla görev düştüğünü belirten Yüksel, gördüğümüz olaylar karşısında duyarsız kalınmaması ve açık adresle birlikte kendilerine ulaşılması gerektiğini söyledi. Güvenlik tedbiri olarak apartman kapılarının açık bırakılmamasını, zillere isim yerine daire numarasının yazılmasını, kapımıza gelen yabancıların mutlaka resmi kimliklerinin istenmesi gerektiği ve değerli eşyalarımızın hırsızların ilk bakacağı yer olan yatak odasında saklanmaması gerektiğini ifade etti.

Polis memuru Aynur Yüksel, kontör dolandırıcılarına da dikkat edilmesi gerektiğini belirterek dilencilere aldanmayınız dedi. Kendilerine 212 13 15 nolu telefondan ulaşılabileceğini belirtti.

Programın sonunda bazı hırsızlık olayları ve güvenlik tedbirleri ile ilgili kısa filmler çocuklara izletildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 349
Bu Ay : 867
Toplam : 867

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom