Pes ...

Yıl sonu müsameresinde 'sarık ve türban giydirildiler' haberi çarpıtma çıktı.

Pes ... Türkiye-Dünya

Manisa'da Mevlana oyunu için giyinen çocuklar 'sarık ve türban giydirildiler' diye haber yapıldı. Folklor ve bale kıyafetleri ise görmezden gelindi.

Manisa'daki minik çocukların yılsonu müsameresini Milliyet 'Miniklere türban ve sarık başlığı ile haber yaptı. Gazete haberinde 'Manisa Tarih ve Medeniyet Derneği tarafından düzenlenen etkinlikte, 5-6 yaşındaki kızlara türban erkeklere de sarık giydirilerek şiir ve kompozisyon okutuldu' dedi.

HÜNERLERİNİ SERGİLEDİLER

Bu haber üzerine yapılan kısa bir araştırma, önyargı ve ayrımcılığın küçük büyük ayırmadan sürdürüldüğünü ortaya koydu. Milliyet'teki haberin aksine dernekteki yılsonu müsameresinde minikler hünerlerini sergiliyordu. Tarihi kostümlerle Mevlana oyunu oynayan çocuklar modern kıyafetleri ile de sahneye çıkmıştı.

BÜYÜK ALKIŞ ALDILAR

Çocukların türban ve sarıklı fotoğraflarını 'Mevlana'dan bir oyun sergilediklerini' belirtmeden haberleştiren gazetenin, miniklerin folklor ve bale kıyafeti ile asker üniformasıyla yaptığı gösterilerden tek satır söz etmemesi dikkat çekti. Oysa minikler ayrımcılığa uğrayacaklarını bilmeden sergiledikleri hünerleri ile büyük alkış almışlardı. Minikler yıl içindeki çeşitli etkinliklerde de modern kıyafetleri ile gösteriler düzenlemişti.

MEVLEVİ KRAVATLI MI OLSAYDI

Gösteriyi düzenleyen Manisa Tarih ve Medeniyet Derneği Başkanı Ramis Çoban, ''Mevlevileri ve dönen insanları kravatla mı temsil edecektik? Demokrasi ve eşitlik diyen medyanın bunu yapması şok edici'' dedi.(Aziz Gül - Star)

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 60
Bu Ay : 1642
Toplam : 1642

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom