CHP'den İşsizlik Toplantısı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkan Yardımcısı Enver Kiraz, Türkiye'nin işsizlikte şampiyonluğa koştuğunu iddia etti.

CHP'den İşsizlik Toplantısı Malatya Siyaset

 Kiraz, yaptığı açıklamada şu görüşleri savundu: "İktidar durmaksızın ekonomik tablodan, ülkemizin zenginleşmesinden dem vuruyor. Ancak halkımızın en büyük sorunundan bahseden yok. Türkiye, AK Parti iktidarında dünyadaki en işsiz 25. ülke oldu. Bu ne demek? Türkiye işsizlikte birinciliğe koşuyor, başa güreşiyor demek. Bu gün her 4 gencimizden biri işsiz. Bugün toplumumuzun çimentosu kadınların iş hayatına katılma oranı gittikçe azalıyor. İktidar, nereye çalışıyor? Türkiye'yi işsizlikte birinci yapmaya.

Kendi mahkemesini kurmak, yargıyı tamamen ele geçirmek. AK Parti'nin gündeminde ne var? Malımızın da canımızın da güvencede olmadığı, kaderimizin onların iki dudağı arasında olduğu bir korku imparatorluğu oluşturmak var. Sadece yandaşlarını kayırmak, sadece taraflarını zengin etmekle kalmayacaklar. Sadece halkın hakkını gasp edip işsiz bırakmakla kalmayacaklar. "İşsizim" diye isyan etme hakkını bile elinden alacaklar. Türkiye bu işsizlik cenderesinde bunca kıvranırken Malatya'mız nasibini almaz mı? Alıyor tabii. Yüzde 3.1 oranında işsizlik arttı. İşçi dertli, işsiz dertli, çiftçi dertli, esnaf dertli, Malatyalı dertli. Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında halkımız o rahat nefesi alacak. İktidar kibir içinde sorunları görmezlikten gelirken, CHP, dinamik örgütü bu ülkenin kılcal damarlarına bile ulaşacak kadar güçlü ve heyecanlı".

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 730
Bu Ay : 3214
Toplam : 3214

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom